Dubai Modest Fashion Week Katılımcılarını Büyüledi

Dubai Modest Fashion Week Katılımcılarını Büyüledi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Dubai Modest Fashion Week (Dubai Modest Moda Haftası), Dubai'de görsel bir şölen yaşattı.

Emerald Palace Kempinski miX by Alain Ducasse'da gerçekleşen Moda haftasında "İyi İçin Moda" konsepti kullanıldı.

Organizasyonu gerçekleştiren Think Fashion ve Moda Haftası kurucu ortağı Özlem Şahin,

"Moda terminolojisine Modest Fashion Week kavramını sokmak ve bir yaşam biçimi, bir stil olarak tanımladığımız Modest Giyim sektörünün tüm paydaşlarını global olarak bir araya getirmenin onur verici" dedi.

Global modest giyim endüstrisini problem çözücüleri olarak gördüklerini ifade eden Şahin ''Biz, sektörün markalarını ve yeteneklerini ön plana çıkartmak, yüksek prestije sahip organizasyonlarımızda sektördeki dünya liderlerini buluşturmak ve sürdürülebilir küresel iş ilişkileri oluşturmak için buradayız. 5.sini düzenlediğimiz Modest Fashion Week serisi yine bir çok ilke ev sahipliği yaptı" dedi.

Moda girişimcileri Özlem Şahin ve Franka Soeria'nın kurmuş olduğu Think Fashion tarafından organize edilen Modest Moda Haftası, ilk görücüye çıktığı 2016 yılından bu yana, medyada geniş bir yer aldı ve sektörü küresel kitleye tanıtarak büyük bir başarıya imza attı.

Franka Soreira: "Bu şaşırtıcı dönüm noktasına ulaşacağımızı hiç düşünmemiştik"

Kuruculardan Franka Soeria ise "Bu şaşırtıcı dönüm noktasına ulaşacağımızı hiç düşünmemiştik. Modest Fashion Week serisi, bir kavram, sevgi ve emek olarak başlatıldı. Kesintisiz çaba, sonsuz bir enerji ve işbirliği içinde ilerlememiz, bizi tanınmış bir küresel harekete dönüştürdü. Şimdilerde ayrıca, bu endüstrinin küresel pazar oluşturmasını desteklemek için, hepsi "Think Fashion" şemsiyesi altında olan, Modest Moda Konseyi (Council of Modest Fashion) adlı kolektif ve ModestCatwalk.com(Modest Fashion Week global online alışveriş sitesi) gibi farklı projeler yaparak ilerliyoruz'' diye konuştu.

Dubai Modest Fashion Week'in yerel ortağı Red Connect'ten Arif Ebrahim ise : "Dubai'de ikinci kez uluslararası misafirlerimize ev sahipliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Dubai moda başkentlerinden birisi olmayı hak ediyor ve bu etkinliği her yıl yapmaya kararlıyız" dedi.

Podyumda nefes kesen şovlar

Dubai Modest Fashion Week 2019'da, Sheikha Hend Faisal Al Qassemi (BAE), Niswa Fashion (ABD), Imen Bousnina (Avusturya), Adrianna Yariqa X Gret By Ortenhill (Singapur), CR by Tika Ramlan (Endonezya), College of Fashion Design DUBIA (BAE), Asiya Rafiq (Hindistan) ile işbirliğiyle Dream and Design for Disabilities ve Sweet Dulcee'nin (İran) de bulunduğu yedi yeteneğin podyum şovları izleyenleri adeta büyüledi.

Bu yılki teması "Gökteki moda" olarak belirlenen Dubai Modest Fashion Week'inziyaretçileri arasında influencerlar, satın almacılar, basın, halk ve en önemlisi tasarımcılar yerini aldı.

Türkiye, Maldivler, Suudi Arabistan, Endonezya, Avusturalya, Avusturya, ABD, Rusya, Hollanda, Kuveyt, Mozambik, Birleşik Arap Emirlikleri ve Azerbaycan gibi pek çok ülkeden gelen tasarımcıların koleksiyonları beğeni toplarken, katılımcılar etkinlik boyunca kurdukları bağlarla güçlü bir birlikteliğe imza attılar.

Franka Soreira&Özlem Şahin
Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.