Düğün Öncesi Gelinin Yapması Gerekenler

Düğün Öncesi Gelinin Yapması Gerekenler

Düğün günü yaklaştıkça heyecanın kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Düğün öncesinde neler yapmanız gerektiğini sizler için bir araya getirdik.

Düğün öncesinde giyim, makyaj, gelinlik ve beslenme gibi konularda neler yapmanız gerektiğini sizler için tek tek açıklıyoruz.

AKSESUARI ABARTMAYIN

Aksesuar seçiminde gelinlik ve aksesuar uyumuna önem verin. Klasik beyaz gelinlik tercih ettiyseniz altın aksesuardan uzak durun. İnce tasarımlı platin takılar sizi şık gösterecek detaylardır. Eğer gelinliğiniz fildişi rengindeyse, gümüş ve altın takıları tercih edebilirsiniz.

DUVAK SEÇİMİ

Duvak seçiminde öncelikle saçınızın nasıl görünmesini istediğinize karar vermelisiniz. Saçınızın açıkta kalmasını istiyorsanız kısa bir duvak tercihi doğru olacaktır. Yüzünüz yuvarlak yapıda ise bu durumda uzun duvak modellerinden seçim yapmanız gerekecek.

GELİNLİKTE RAHATLIĞA ÖNEM VERİN

Sık sık yukarı doğru çekmeniz gereken ve sizi rahatsız eden straplez gelinliklerden uzak durabilirsiniz. Ne kadar şık görünseler de straplez gelinlikler düğün boyunca sizi rahatsız edeceği için bu tercihten uzak durmalısınız. Vücudunuza oturan ve sizi rahatsız etmeyen gelinlikler, sizin için doğru tercih olacaktır.

SİMİ ABARTMAYIN

Düğününüzde disko topu gibi görünmek istemiyorsanız, sim kullanımını bir ölçülü tutun. Makyajda ışıltılı bir kalem, parlak bir cilt ve gözlerinizi belirten maskara, riskleri sıfıra indirecek hamlelerdir. Gülümsemenizi daha etkili hale getirmek için de ışıltılı bir ruj yeterli olacaktır.

KİLO VERİRKEN DİKKAT EDİN!

Düğün sırasında ince bir görünümde olmak için düğün öncesinde sıkı bir diyet yapmaya karar verdiyseniz, dikkatli olun. Yanlış diyet yüzünden düğün günü hasta, zayıf ya da güçsüz bir şekilde olmayı istemezsiniz. Bu yüzden düğün öncesi diyet yaparken sağlıklı beslenmeye önem vermelisiniz.

GELİN ÇİÇEĞİNİ NASIL TUTACAKSINIZ?

Gelin çiçeğinin çok önemli bir detay olmadığını düşünseniz de bunun önemini fotoğraflara bakarken anlayacaksınız. Çiçek buketiniz sizi gölgede bırakmamalı. Onu rahat şekilde tutmalı ve tutarken kendinizi kasmamalısınız.

NİKAH MASASINA NASIL OTURACAKSINIZ?

Nikah kıyılma sırasında heyecanlandığınız için farkında olmadan kameralara absürt görüntüler verebilirsiniz. Bunun için masaya otururken sakin olmalı ve sandalyeye dik şekilde oturmalısınız.

Küçük bir hatırlatma: Düğününüzde sürekli gülümsemeyi unutmayın.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.