Dünyanın En Büyük Çiçek Bahçesi: Keukenhof

Dünyanın En Büyük Çiçek Bahçesi: Keukenhof

Dünyanın en büyük çiçek bahçesi olan Keukenhof, lale yetiştiriciliği ile dünyada üne sahip. Masalsı manzaralar sunan Keukenhof, Mart-Mayıs ayları arası kapılarını ziyaretçilere açıyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

1950'den bu yana faal olan Keukenhof, Amsterdam'ın güneybatısında yer alıyor. Dünyanın en büyük çiçek bahçesi unvanını taşıyan Keukenhof, rengarenk lalelerle masalsı bir görünüm sunuyor.

HOLLANDA'NIN SİMGESİ: LALE

İstanbul'dan Hollanda'ya giden lale, zamanla Hollanda'nın simgesi oldu. Kendine özel borsası olan lale, birçok türü Hollanda'da yetiştiriliyor ve Keukenhof'tan dünyaya açılıyor.

7 MİLYON LALE SOĞANI

Keukenhof'ta yılda yaklaşık 7 milyon lale soğanı toprağa dikilmekte ve yetiştirilmektedir. "Avrupa Bahçesi" olarak da bilinen Keukenhof, değişik bahçe stilleri barındırmaktadır.

MART-MAYIS AYLARI ARASI HALKA AÇIK

Hollanda ekonomisi için önemli bir yer tutan lale, Keukenhof'ta rüyalar alemi gibi bir ortamda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Mart-Mayıs ayları arası halka açık olan Keukenhof, Hollandalı ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

800'DEN FAZLA LALE ÇEŞİDİ

Lale üretiminin merkezi sayılan Keukenhof'ta 800'den fazla lale çeşidi var. Toplam 32 hektar alanda yapılan lale üretimi, şehri rüyalar ülkesine gibi bir görünüme sokuyor.

Önerilen Haberler