Dünyanın En Renkli Yerleri

Dünyanın En Renkli Yerleri

Seyahat rotanıza renkli yerleri eklemek ve dünyanın ne kadar renkli bir yer olduğunu görmek ister misiniz?

ÇİN / BEŞ ÇİÇEK GÖLÜ

Dünyanın en parlak mavi rengine sahip yerlerden biri olan Beş Çiçek Gölü, yerliler tarafından Wuhua Hai olarak biliniyor. Şaşırtıcı bir berraklığa sahip olan Beş Çiçek Gölü, dibinde bulunan ağaç gövdelerinin ve diğer cisimlerin net şekilde görünmesi ile özel bir dokuya sahiptir.

ALASKA / MENDENHALL BUZULLARI

Doğanın buz mavisi tonlarını görmek istiyorsanız listenizde Mendenhall Buzulları olmalıdır. 7-8 saatlik bir tırmanış parkuru olan Mendenhall Buzulları, nefesinizi kesecek manzaralar sunuyor. Kalp atışlarınızı hissedeceğiniz tırmanıştan sonra doğaya artık farklı bir gözle bakacaksınız.

ÇİN / DANXİA LANDFORM

İnsan yapımı bir tablo gibi duran Danxia Landform, aslında milyonlarca yılda oluşan minerallerden ve kumtaşlarından oluşmaktadır.

FRANSA / LAVANTA TARLALARI

Eyfel kulesi ile tanınan Paris'in gözden kaçan güzellikleri de var. Provence'de bulunan Lavanta Tarlaları, büyüleyici görüntüsü ile görenleri etkiliyor. Mevsiminde giderek boylu boyunca uzanan mor renkli tarlaları görebilirsiniz.

ÇİN / LOUPİNG

Louping'daki tarlalara sarı renk veren kanola çiçekleri, etkileyici manzaralar oluşturuyor. Geniş ve uçsuz bucaksız tarlaları sarı renge boyayan kanola tarlaları, etrafını kaplayan yüksek dağlarla görülmeye değer bir yerdir.

PAMUKKALE

Yakından tanıdığınız Pamukkale, yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktasıdır. Doğal bir oluşum olan Pamukkale, görüntüsü ile sıradışı bir görünüme sahiptir.

JAPONYA / HİTSUJİYAMA PARKI

Fuji yanardağı etrafında yer alan Hitsujiyama Parkı, pembe ve narin yosunlarla hoş bir manzara sunuyor. Gözlerinizi ayıramayacağınız manzara sizi derinden etkileyecek.

ÇİN / KIZIL DENİZ KENARI

Red Seabeach olarak da bilinen kızıl deniz kenarı, kızıl renk alan sahili ile görenleri etkiliyor. Kızıl deniz kenarı, dünyanın en büyük bataklığı olarak bilinmektedir.

HOLLANDA / LALE TARLALARI

Dünyanın en renkli alanlarından biri olan Hollanda lale bahçelerinin büyük kısmı özel mülkiyettir. Girişler, izne tabidir. Bu alanlara girmek sınırlı olsa da dünyanın en büyük çiçek bahçesi olan Keukenhof bahçesine giderek 7 milyondan fazla lale türünü gözlemleyebilirsiniz. Bahar mevsiminde gidilen Keukenhof bahçesinin manzarası, nefesinizi kesecek.

ABD / VERMONT

Genellikle bahar mevsiminde karşılaşacağınız renkli doğa manzaraları Vermont şehrinde sonbaharda görülmektedir. En güzel sonbahar manzaralarından birine sahip olan Vermont'ta huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler