Düzenli Yapmanız Gereken 5 Güzellik Sırrı

Düzenli Yapmanız Gereken 5 Güzellik Sırrı

Güzel ve bakımlı olmak için sıraladığımız bu 5 güzellik sırrını mutlaka bakım rutininize ekleyin! Çoğu kişi bakım rutininizde temizleyici, krem, tonik gibi çeşitli ürünler kullanıyor.

Ancak tam bir bakım için düzenli olarak yapmanız gereken bazı önemli ayrıntılar var. Bu küçük ayrıntılarla hem daha bakımlı hem de daha sağlıklı görüneceksiniz.

Tırnaklarınıza nefes aldırın

Oje sürmekten zarar gören tırnaklarınız zayıflıyor ve sararıyor. Dolayısıyla sürekli tırnaklarınızın ojeli olmamasına özen göstermek ve haftada bir mutlaka bakım yapmak önemli. Bu noktada bakım yağları içeren tırnak eti bakım kremlerini haftalık bakımınıza dahil edebilirsiniz.

Gözaltı morluklarına veda

Uykusuzluk, stres ve yorgunluk gibi etkenlerden dolayı oluşan gözaltı morluklarını geçirmek için genel olarak salatalık, çay gibi bitkisel çözümlere yöneliyoruz. Ancak atladığımız bir besin var. Çiğ patatesi gözlerin üzerine koymak bu problem için oldukça etkili bir yöntem. Çiğ patatesin salgıladığı enzimler sayesinde gözaltı morluklarınız iyileşiyor ve parlak bir görünüme ulaşıyor.

Dudaklara ekstra bakım

Özellikle soğuk havalarda dudaklarımız çok kuruyor ve çatlıyor. Ne kadar balm sürsek de bu çatlak görünümün önüne tam olarak geçemiyoruz. Özellikle koyu ruj sürüldüğünde çok kötü bir görünüm oluşuyor. Durum böyle olunca kış aylarında haftada bir kere dudak peelingi yapmak şart.

Omega 3'ten destek alın

Kusursuz ve genç bir cilt görünümü için yalnızca kremlerden yardım almak tek başına yeterli olmuyor. Kremlerin yanında cildinize içten destek verecek besinlerden destek almanız şart. Omega 3, cilt bariyerinizi koruyan önemli bir yağ asiti. Cilt dokunuzu pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayan omega 3 yağ asiti, alt bağ dokunuzu koruyarak yaşlanma ve kırışıklık karşıtı etki gösteriyor.

İnce çizgilerin önüne geçin

İnce çizgilerin oluşmasının önüne geçmek aslında sandığımızdan biraz daha kolay. Günlük bakımınızda nemlendiricinizi masaj yaparak uygulayın. Kremi aşağıdan yukarıya güçlü hareketlerle sürmek kan dolaşımınızın hızlandırıyor ve böylece ince kırışıklıkların önüne geçilmiş oluyor. Bunun dışında yüz yogası yapmak da genç bir cilt için çok önemli.

Kaynak:www.all.com.tr

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.