Edremit Körfezi Tatil Üçgeni: Kaz Dağları, Ayvalık, Akçay

Edremit Körfezi Tatil Üçgeni: Kaz Dağları, Ayvalık, Akçay

Mavinin ve yeşilin her tonunu bulacağınız Edremit Körfezi, Kaz Dağları, Akçay ve Ayvalık üçgeninde sahil, doğa ve kültür turizmi seçeneklerini bir araya getiriyor.

Tatil planlaması yaparken her konsept için ayrı ayrı lokasyon belirleme zahmetine bir son veriyoruz. Edremit Körfezi tatil üçgeninde denize girebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Köklü kültürel mirasa şahitlik edeceğiniz bölgede, enfes Ege lezzetlerini de tadabilirsiniz.

1.KAZ DAĞLARI

Alpler'den sonra dünyanın en bol oksijenli yeri olan Kaz Dağları, doğa turizmi için en iyi lokasyonlardan biridir. Kaz Dağlarının eteklerinde uzanan Ege'nin maviliği ve ağaçların göz kamaştırıcı yeşilliği en özel doğa fotoğraflarını çekmenizi sağlayacak. Kaz Dağı Milli Parkına giderek doğanın kucağına yolculuk yapabilirsiniz.

Kaz Dağlarının eteklerinden Akçay'a geçerken saklı kalmış 6 cennet köye de uğrayabilirsiniz.

Yeşilyurt köyü

Adatepeköyü

Nusratlı köyü

Zeytinli köyü

Beyoba köyü

Arıklı köyü

2.AKÇAY

Kaz dağlarının yeşil doğası ve saklı kalmış cennet köylerine uğradıktan sonra Akçay'da doğanın ve şehrin buluşmasına şahitlik edebilirsiniz. Sahil boyunca uzanan dinlenme alanları ile sakin ve huzurlu şekilde vakit geçirebilirsiniz. Otantik lokantalarda özel lezzetler tadabileceğiniz destinasyonlar, gezinizi unutulmaz bir anıya dönüştürecek. Kaz dağları ve Akçay'dan sonra artık gözünüzü biraz daha güneye, Ayvalık'a çevirebilirsiniz.

3.AYVALIK

Her tatil konsepti için seçenekler sunan Ayvalık'a ister çadırınızı alın gelin, ister otel rezervasyonunuzu yaptırıp gelin. İster otantik pansiyonda kalın, ister konut kiralayın. Her tarza ve her bütçeye göre seçenekler var. Sarımsaklı plajında Ege'ye doğru uzanırken seyredeceğiniz maviliklerin bir yanında Kaz Dağları'nın yeşil manzarası, bir yanında da köklü tarihi kilise ve cami gibi özel mimari eserleri olacak. Ayvalık'ta zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, her anı dolu dolu yaşayacaksınız

Doğal alanlar: Ayvalık'a giderken yanınızda mutlaka fotoğraf makinesi olmalı. Çünkü Ayvalık'ın simgesi şeytan sofrasında muazzam gün batımı manzaralarına şahit olacaksınız.

Alışveriş-yeme içme: Ayvalık'ın her caddesi ve sokağı ayrı bir gurme noktasıdır. Küçük lokantalarda hayatınızın en güzel lezzetlerini tadabilirsiniz. Cunda adasına gittiğinizde ise alışveriş ve yeme içme seçeneklerini bir arada olduğu özel bir alanı keşfedeceksiniz.

Tarihi merkezler: Ayvalık'ta çok sayıda tarihi eser bulunuyor. Farklı dinlerden ve kültürlerden kalan eserler, tatilinizi bir anda kültürel bir aktiviteye dönüştürecek. Şehrin ilk kilisesi olan Taksiyarhis, şehrin iki farklı noktasında bulunan iki kiliseden oluşur. Alibey Camii, Çınarlı Camii, Ayazma kilisesi ve Ayvalık çarşısı, bol bol fotoğraflayacağınız tarihi mekanlardır.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.