Yasak Elma Dizisine Katılan Ege Kökenli Kimdir?

Yasak Elma Dizisine Katılan Ege Kökenli Kimdir?

Genç oyuncu Ege Kökenli, Fox TV'nin sevilen dizisi Yasak Elma'ya transfer oldu. Peki, Ege Kökenli kimdir ve kaç yaşında?

Kalp Atışı dizisindeki performansıyla büyük beğeni toplayan Ege Kökenli, Yasak Elma dizisi kadrosuna katıldı. Ege Kökenli nereli ve kimdir? Ege Kökenli hayatı ve biyografisi…

EGE KÖKENLİ KİMDİR?

Genç oyuncu, 20 Mart 1993 tarihinde Kırklareli'de dünyaya geldi. Çocukluk yıllarında Kırklareli'de basketbol, bale, atletizm ve halkoyunları yaptı. Lise eğitimi için İstanbul'a gelen Ege Kökenli Fransızca eğitim veren lisede okudu. Bu sırada okulun tiyatro ekibinde yer aldı. Bilgi Üniversitesinde 2 yıl uluslararası ilişkiler bölümünde okuduktan sonra Haliç Üniversitesi'nde konservatuar bölümüne geçti.

EN İYİ ARKADAŞIM İLE EKRANLARA GELDİ

Ege Kökenli, 2004 yılında yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın yaptığı "En İyi Arkadaşım" dizisinde Ece karakteri ile oyunculuğa adım attı.2006 yılında senaryosunu Birol Güven'in yazdığı "Anadolu Kaplanı" dizisinde oynadı. 2013 yılında Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan, "Çalıkuşu" adlı dizide Mari karakterini canlandırdı. 2015 yılında Güneşin Kızları dizisinde yer aldı. 2017 yılında "Kalp Atışı" adlı dizide Bahar Tunç karakterine can verdi.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.