Egzersiz Yapmadan Fit Kalmanızı Sağlayan Alışkanlıklar Egzersiz Yapmadan Fit Kalmanızı Sağlayan Alışkanlıklar

Egzersiz Yapmadan Fit Kalmanızı Sağlayan Alışkanlıklar

Yoğun iş temposu ve günlük hayatın uğraşları ile fit olmak için egzersiz yapmaya zamanınız kalmıyor. Ancak hayatınıza küçük dokunuşlar yaparak, egzersiz yapmadan da fit kalabilirsiniz.

Sadece spor yaparak fit olabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Beslenme alışkanlıklarınız, hareket düzeniniz ve uyku düzeniniz gibi bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek spor yapmadan da fit kalabileceğinizi göreceksiniz.

LOKMALARI ÇİĞNEMEK

Yemek yerken lokmaları tek seferde yutmamak çok önemlidir. Büyük lokmaların midenizde uzun süre durması kilo almanıza neden olacaktır. Lokmaları çiğneyebildiğiniz kadar çiğnedikten sonra yutarak sindiriminize çok yardım etmiş olacaksınız.

EN AZ 7-9 SAAT UYKU

Sağlıklı bir vücut için en az 7-9 saat uyumalısınız. Dinlenmeniz ve vücudunuzun yenilenebilmesi için bu sürelerde uyku uyumaya dikkat etmelisiniz.

ODANIZ TEMİZ OLSUN

Günlük aktivitelerinizi bir spor fırsatı olarak değerlendirebilirsiniz. Odanızı temizlemek ve yaşam mekanlarınızın temizliğini yapmak, hem ferah ortamlarda olmanızı hem de hayatınızı aktif hale getirmenizi sağlar.

YÜRÜYÜŞLER

Doğa yürüyüşleri ve parkur yürüyüşlerine zaman ayıramıyorsunuz. Ama gün için gideceğiniz kısa mesafelere yürüyerek gidebilirsiniz. Asansörlere veda ederek basamaklarla barışabilirsiniz. Bu, gün içinde yürüyüş egzersizi ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir.

YEMEKTEN SONRA SU İÇMEYİN

Yemek sırasında ya da yemekten hemen sonra su içmek sağlıksızdır. Yemek sırasında su içmek sindirime zarar verir. Yemekten yarım saat önce su içmeyi bırakmalı ve yemekten sonra en az 1 saat su içmemeye özen gösterilmelidir.

POZİTİF BİR BAKIŞ AÇISI

Hayata pozitif bir bakış açısı ile bakmak, stres ve sorunları en aza indirmenizi sağlayacaktır.Huzurlu ve rahat bir ruh dünyası ile çok daha sağlıklı olacaksınız.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler