Ellerinizi gençleştiren 3 sihirli uygulama

Ellerinizi gençleştiren 3 sihirli uygulama

Doğal maske uygulamaları ile ellerinizi canlı ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu da daha genç ve sağlıklı görünüm elde etmenizi sağlar.

Her evde bulunan pratik malzemelerle yapılan doğal maskelerle ellerinizi gençleştirebilir, dış görünümünüzü canlı ve dinamik hale getirebilirsiniz. İşte ellerinizi gençleştiren maske tarifleri...

1. YOĞURT, BAL VE MUZ MASKESİ

Gerekli malzemeler: Yarım muz, 1 yemek kaşığı bal, yarım kase yoğurt, 2 yemek kaşığı portakal suyu

Bir kase içinde çatalla muzu ezin ve diğer malzemeleri kase içine alıp krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı elinize uygulamadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Karışımı elinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Sonra elinizi sıcak suyla durulayın.

Bu uygulama cildinizin pH değerlerini dengeleyerek kırışıklıkların azalmasını sağlar.

2. AVOKADO VE MUZ MASKESİ

Gerekli malzemeler: Yarım muz, yumurta akı, hafif sert bir avokado

Avokadonun meyve kısmını yumurta akı ile karıştırın. Sonra yarım muzu ekleyin. Karışımı elinize uygulayın. 25 dakika bekleyin. Elinizi soğuk su ile durulayın.

Bu uygulama cildinizi besleyecek ve ellerinizin canlı görünmesini sağlayacak.

3. TARÇIN VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASKESİ

Gerekli malzemeler: 2 yemek kaşığı esmer şeker, 1 yemek kaşığı zeytin veya Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı öğütülmüş tarçın

Tüm malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı elinize uygulayın. Masaj yaparak karışımı uyguladıktan sonra 5-10 dakika bekleyin. Elinizi durulayıp uygulamayı sonlandırın.

Bu uygulama ile cildiniz nemlenerek canlılık kazanacak.

Not: Bu 3 maske uygulamasını elinize uyguladığınız gibi yüzünüze de uygulayarak gençleştirici etkiden daha fazla faydalanabilirsiniz.

Önerilen Haberler