Erkeklerin Kadınlarda En Çok Dikkat Ettiği Özellikler

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Dikkat Ettiği Özellikler

Her kadın bakımlı ve güzel olmak için mükemmeliyetçi davranır. Moda ve kozmetik endüstrileri kadınlara her zaman bakımlı ve güzel olmaları gerektiği konusunda bir algı yaratır. Ancak erkekler, bu kadar küçük ayrıntıya fazla önem vermezler ve kadınlar üzerinde genel görüntüye odaklanırlar. İşte erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği özellikler.

Parfüm

Erkeklerin çoğu genellikle bir kadının parfümüne dikkat ettiğini ve parfümlerinin çok keskin olmamasını tercih ettiklerini söyledi.

Tırnak bakımı

Bazı erkeklerin tırnak cilasına hiç dikkat etmedikleri, bazıları ise önem verdiğini belirtti. Fakat çoğu erkek, kadınlarda parlak tırnak cilasını ve çok uzun tırnakları sevmediklerini açıkladı. Bu konuda Fransız manikürünün kadınlar üzerinde daha çekici bir rol oynadığını söyledir.

Kaşlar

Hemen hemen tüm erkekler, kadınların kaşlarını boyamasından hoşlanmadıklarını söyledi.

Kirpikler

15 kişinin yarısı kadınların taktığı sahte kirpiklerin güzel göründüğünü ve kadınsı görünmesini sağladığını düşünüyor. Diğer yarısı ise, sahte kirpiklerin doğal görünmediğini ve kolayca fark edildiğini itiraf ettiler.

Makyaj

Görüşülen erkeklerin hiçbiri parlak ve doğal olmayan makyajlardan hoşlanmadıklarını açıkladı.

Sigara kullanımı

Erkeklerin %80'i sigara içmenin, kadının hakkı olduğunu savunmuştur. Diğerleri ise, ara sıra içebileceklerini ve özellikle arabada sigara içmediğine inanırsa kabul edilebilir olduğunu söylediler. Bütün soruları yanıtlayan erkeklerin çoğu, kadın hassasiyetine ve hayata karşı olumlu bir tutum sergilemeleri üzerinde dikkat çektiler.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.