Erkeklerle nasıl konuşmak gerekir?

Erkeklerle nasıl konuşmak gerekir?

Kadınları anlamanın zor olduğu söylenir. Erkekleri anlamak da o kadar basit değildir. O yüzden erkeklerle konuşurken biraz dikkatli olmalı, yanlış anlamalara yol açılmamalıdır.

Erkeklerin basit ve sade olduğu düşünülse de onlarla sohbet etmek zaman zaman zor olabiliyor. Onlarla sohbet ederken bazı noktalara dikkat ederek sohbetinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

NET OLUN

Erkeklerle sohbet ederken net olmalısınız. Ne istediğinizi ya da neyden bahsediyorsanız net şekilde anlatmalı ve tüm detayları açıklamalısınız. Bunu yapmazsanız aradığınız cevapları bulamayabilirsiniz.

TANIYICI SORULAR SORUN

Bir erkekle sohbeti ilerletmek için onun ilgi alanlarını tanımalı ve o konular üzerinde konu açmalısınız. Sevdiği müzikler, filmler ve hobilerinden bahsetmesini isteyerek ilerleyen süreçte neler yapabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

ISRAR ETMEYİN

İlişkinizi zedeleyecek bir konuda ısrarcı olmayın. İstenmeyen bir konu üzerinde ısrarcı olmak erkeği stres yapar ve ilişkiden kaçınmasına neden olabilir.

YANITSIZ BIRAKMAK

Erkekler de aynı kadınlar gibi yanıtsız kalmaktan hiç hoşlanmaz. Telefonlarını açmamak ve mesajlarına cevap vermemek onları çileden çıkaracak davranışlardır.

BUNALTMAYIN

Erkekler stres olmayı sevmezler. Ona soru sorarken çok baskıcı olmaktan ve fazla soru sormaktan kaçınmalısınız. Ona da söz hakkı verin ve onun da sizin hakkınızda sorular sormasına müsaade edin.

Önerilen Haberler