Eşarp Seçme ve Kullanma Kılavuzu

Eşarp Seçme ve Kullanma Kılavuzu

Tesettürlü kadınların olmazsa olmazı eşarba dair her şey bu kılavuzda!

Hem ülkemizde hem de dünyada eşarplar aksesuar olarak da kullanılmaya başlandı. Şalların yaygınlaşması ile birlikte pabucunun dama atılmış olduğunu düşünsek de eşarp olmazsa olmazlarımızdan.Tok kumaşı ile önü bozulmayan twil eşarplar, akıp giden ipek eşarplar, ipek-saten eşarplar arasından kendi zevkinize ve yaşam tarzınıza uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Evet, yaşam tarzınız da eşarbınızın dokusunu belirleyen etkenlerden biri. Örneğin; sabah erken kalkıp işe gitme telaşı ile hazırlanıyorsanız kolaylıkla şekil alan twil eşarpları kullanmalısınız.

Gelelim eşarp kullanırken yapılan hatalara. Kıyafetinizi eşarbınızın içindeki tonlara göre seçin ve bu en fazla iki renk kombinasyonu olsun. Desenleri match etme konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve eşarbınız desenli ise kombininizdeki diğer parçalarda desen kullanmayın.

İşe giderken daha geometrik desenler, özel günlerde daha yumuşak geçişli desenler kullanmanızı öneririm. Geometrik desenler sizi her zaman daha genç gösterir. Tabii çok karışık olmamasına dikkat edin. Eşarp kullanırken bir püf nokta da yüzünüze en çok yakışan rengi eşarbın önüne doğru getirip bağlayın. Eşarbınızın arkası mendil kadar küçük olmasın, bırakın deseni gözüksün, bırakın omuzlarınıza kavuşsun.

Desenli eşarp kullanmak istemiyorsanız ya da şaldan eşarba geçiş yapmak istiyorsanız ya da desenli bir kombin yaptıysanız imdadınıza düz renk eşarplar yetişiyor. Kullanımı kolay, kombin yapması kolay. Bir de en sevdiğim desen olan, içinde zincir-kemer-püskül bulunduran eşarplar. Yakışmayacak kadın tanımıyorum.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte eşarplar da nasibini aldı. Nano teknoloji kullanılarak üretilen eşarplar su ve leke tutmuyor. Test ettim, onayladım. Yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bone seçiminiz her zaman pamuklu kumaştan yana olsun. Eşarbınızın rengine uygun bir renk seçebilirsiniz. Siyah bone genelde bütün eşarplara yakışır. Saten bonelerden beş metre uzak durun. Bonenizi saçınızın tam bitiş noktasından bağlayın, alnınızın ortasından değil.

Munise Boz

Kaynak:

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.