Eşek Sütünün İnanılmaz Faydaları Eşek Sütünün İnanılmaz Faydaları

Eşek Sütünün İnanılmaz Faydaları

Besin değerleriyle neredeyse anne sütüne denk gelen eşek sütünün inanılmaz faydaları, sizi şaşırtacak.

EŞEK SÜTÜ NEDİR?

Eski dönemlerden beri insanların şifa bulmak için tükettiği eşek sütü, besin değerleri ile anne sütüne yaklaşık değerlere sahiptir. Aynı zamanda anne sütüne en yakın besin değerlerine sahip gıda olarak bilinen eşek sütü, A, B1, B2, C ve E vitaminleri içerir. Bunlara ilave olarak, kalsiyum, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor ve sodyum da içermektedir. Laktoz oranı yüksek olmasından dolayı şekerli bir tadı olan eşek sütünü, çocuklar rahatlıkla tüketebilir.

EŞEK SÜTÜNÜN FAYDALARI

Tedavi edici ve iyileştirici etkileri olan eşek sütü, cildi iyileştirici etkisi nedeniyle ilaç yerine kullanılmaktadır. Mısır kraliçesi Kleopatranın güzelliğini korumak için eşek sütü içtiği bilinmektedir.

Eşek sütü:

Bronşit ve hastalığının tedavisinde kullanılır.

Kolon tedavisinde destekleyici olarak kullanılır.

Omega 3 içermesi ile kalbi korur.

Kalsiyum içeriğiyle kemik sağlığını korur.

Ateş düşürür.

Sedef hastalığı tedavisinde kullanılır.

Balgam söker.

Yağ yakımını desteklediği için zayıflamaya yardım eder.

Aminoasit üreten ve protein barındıran eşek sütü, cildi nemlendirir, gençleştirir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kansere karşı direnç sağlar.

Eşek sütünü aşırı tüketmemek gerekir. Civa, kükürt ve kurşun içeren eşek sütü, aşırı tüketim durumunda alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

EŞEK SÜTÜ KULLANIMI

Eşek sütü, çiğ olarak tüketilir. Asla kaynatılmamalıdır. Çocuklar günde 2 çay bardağı eşek sütü içebilir. Yetişkinler günde 1 su bardağı eşek sütü içebilir. Uzun süre eşek sütü tüketimi için doktor tavsiyesi alınmalıdır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler