Eski Mobilyalarınızı İlk Günkü Haline Getirebilirsiniz Eski Mobilyalarınızı İlk Günkü Haline Getirebilirsiniz

Eski Mobilyalarınızı İlk Günkü Haline Getirebilirsiniz

Eski eşyalarınızı atmak yerine onlara küçük dokunuşlar yaparak ilk günkü görünümlerine kavuşturabilirsiniz. Eşyalarınıza dokunuşlar yaparken onlara farklı tarzlar da kazandırabilirsiniz.

LAKE MOBİLYALARDA

Parlak yüzeye sahip olan lake mobilyalarda boyama işlemi yerine farklı uygulamalar yapılmaktadır.

Folyo kaplama: Lake mobilyalarınızı yeni bir görünüme kavuşturacak pratik bir yol olan folyo kaplama, farklı doku ve renk seçenekleriyle size özgür tasarımlar sunuyor.

Kulplar: Lake mobilyalar üzerinde değişiklik yapılması zor olsa da bazı noktalarda küçük rötuşlar yapabilirsiniz. Mobilyalarınızın tutma kulplarını değiştirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

AHŞAP MOBİLYALARDA

Ahşap mobilyalarınız kaliteli de olsa, yıllar onları yıpratacaktır. Eğer sizin de ahşap mobilyalarınızın cilası kalkmış, üzerinde pürüzler oluşmuş ve yüzeylerinde çizikler oluşmuşsa onlara küçük dokunuşlar yapmalısınız.

Zımpara: Sandalye, masa, sehpa gibi eşyalarınıza zımpara ile müdahale edebilirsiniz. Daha büyük boyutlu vitrin gibi mobilyalara elektrikli zımpara ile müdahale edebilirsiniz. Zımparaladığınız mobilyanıza iki kat vernik uygulaması yaparak mobilyanıza yeni görünüm kazandırmış olacaksınız.

Boya: Mobilyanızın tarzını değiştirmek istiyorsanız bu durumda onu boyamanız gerekecek. Ahşap mobilya boyalarından dilediğiniz rengi seçerek, ahşap eşyalarınızı ilk günkünden daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Efektli boya: Mobilya yüzeylerinde özgün bir görünüm olmasını istiyorsanız eskitme efektli fırçalar kullanarak aradığınız etkiye kavuşabilirsiniz.

KUMAŞ MOBİLYALARDA

Sandalye ve kanepe gibi mobilyalarda sıkça tercih edilen kumaş materyal, bu eşyaların günlük hayatta sık kullanılması ile hızla yıpranır. Yıpranan kumaş mobilyanıza müdahale ederek yenileyebilirsiniz.

Şarjlı zımba ve büyük boy perçin yardımı ile kanepelerinizi seçtiğiniz yeni kumaşla kaplayabilirsiniz.

Mobilyalarınıza kılıf alarak pratik şekilde dekore edebilirsiniz.

DERİ MOBİLYALARDA

Şık ve zarif bir materyal olan deri, çok kolay deforme olmaktadır.Pratik yöntemlerle deri mobilyanızı hayata döndürebilirsiniz. Mobilyanızın üzerini suni deri ile kaplayarak deri mobilyanızı yenileyebilirsiniz. Bunu yaparken silikon tabancasından yardım almanız gerekecek.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler