Estetik Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Bilgi

Estetik Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Bilgi

Son günlerde popüler olan medikal ameliyatlar hayati önem taşıyor. İşte, estetik ameliyatlar hakkında hem doğru bilinen yanlışlar hem de bilinmeyenler…

Güzellik için başvurulan yollardan biri olan estetik hakkında birçok rivayet etrafta dolaşıyor. Hem doğru bilinen yanlışları düzeltmek hem de ilginç bilgileri paylaşmak için 7 bilgi derledik.

ESTETİK AMELİYATI GENÇ YAŞTA YAPMANIN BİR ZARARI YOKTUR

Estetik yaşla değil ihtiyaçla ilgilidir. Fazla mimik kullanan 20 yaşlarında biri de estetik yaptırabilir. Önemli olan her defasında dozu artırmamak, ihtiyacı kadarını yapmaktır. Zira cildinizin de belli bir esnekliği vardır.

TEK BİR BÖLGE TÜM YÜZÜNÜZÜ DEĞİŞTİREBİLİR

Örneğin dudak çevresindeki çizgiler ve göz altı morluklarının sebebi yanak çökmesi olabilir. Ancak yanlış bir müdahale durumu daha içinden çıkılmaz hale getirebilir. Yanak çökmesi düzeltildiğinde probleminiz ortadan kalkmış olabilir.

DUDAKLARINIZI BEĞENMİYORSANIZ SORUN DİŞLERİNİZ OLABİLİR

Dudaklarını beğenmeyenlerin aklına ilk olarak dudak dolgusu gelse de bazen problem dişlerde olabilir. Mesela daha geride dişler ya da daha kare görünümlü dişler, dudakları daha ince gösterir.

BOTOKS, YILAN ZEHİRİ DEĞİLDİR

İlk çıktığında yılan veya fare zehiri olarak yayılan bu madde "clostridium botulinum" bakterisi tarafından üretilen bir protein aslında. Laboratuvar ortamında geliştirilen botoksun içindeki toksik maddeler temizleniyor.

BOTOKS ASLINDA BİR MARKA ADI

Asıl adı botulinum toxin olan maddeyi Botoks şirketi patlattığı için onların adı ile anılıyor. Oysa bu proteini üreten birden fazla şirket var.

SİLİKONLARIN EMZİRMEYE ETKİSİ YOKTUR

Silikonlar meme arkasına yerleştirildiği için süt kanallarını etkilemez. Sadece bazen göğüs ucu kesilerine müdahale edildiğinde göğüs ucu hissizliğine sebep olabilir ki bu durum pek yaygın değildir.

SİLİKONLAR MEME KANSERİNE YOL AÇMAZ

İmplant, meme dokusuna etki etmediği için kanseri tetiklemez. Yapılan araştırmalar da implant ile meme kanseri arasındaki bağlantı kuramadı. Sadece yağ enjeksiyonu istenmeyen hücre çoğalımına neden olabileceği için dikkat edilmelidir.

Önerilen Haberler