Et Benlerini Yok Eden Yöntemler

Et Benlerini Yok Eden Yöntemler

Genellikle göz çevresi, boyun, göğüs ve koltuk altında ortaya çıkan et benleri cilt flepi veya küçük büyümeleridir. İstenmeyen görüntü oluşturan et benlerinden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

Elma sirkesi, sarımsak, çay ağacı yağı ve kekik yağı gibi pratik ve doğal yöntemlerle et benlerinden kurtulmak mümkün.

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi anti-inflamatuar ve antibakteriyel olduğu için et benlerini yok etmek için doğru seçimdir.

Et beni olan bölgeyi önce yıkayın ve kurulayın. Bir pamuk topuyla elma sirkesini et benine uygulayın. 15 dakika boyunca pamuğu et beni üzerinde bekletin. Et beni kuruyup yok olana kadar günde 3 defa bu uygulamayı yapmalısınız.

ÇAY AĞACI YAĞI

Antibiyotik, antibakteriyel, anti-inflamatuar olan çay ağacı yağı, birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmıştır.

Çay ağacını bir top pamuğa sürün ve pamuğu benin üzerinde 10 dakika bekletin. Günde üç defa bu uygulamayı yapın. Pamuğu et beni dışında bölgeye değdirmemeye özen gösterin.

KEKİK YAĞI

Kekik yağı, anti-mantar özelliği sayesinde et benlerini giderici etki gösterir.

Kekik yağını günde 3 defa doğrudan et beni üzerine uygulayın. Üzerini örtmeden kurumasını bekleyin. Et beni kuruyup yok olana kadar rutin olarak bu işlemi yapmaya devam edin.

SARIMSAK

Antiviral, anti-inflamatuar, antibakteriyel ve anti-fungal özellikleri olan sarımsak et benlerini gidermeye yardım eder.

Bir diş sarımsağı ezin ve hafifçe ıslatın. Gece yatmadan önce et benleri üzerine uygulayın. Sabah uyandığınızda uygulama yaptığınız bölgeyi yıkayın.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.