Ev Temizliğinde Yapılan Hatalar

Ev Temizliğinde Yapılan Hatalar

Evinizi gerçekten temizlediğinizi mi düşünüyorsunuz? Ev temizliğinde sık sık yapılan hataları siz de yapıyor olabilirsiniz.

TEMİZLİK MALZEMELERİNİZ TEMİZ Mİ?

Çamaşırlarınızı yıkadığınız çamaşır makinesi, bulaşıklarınızı yıkadığınız bulaşık makinesi sizce yeterince temiz mi? Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve süpürge gibi cihazların temizliğini yapmanız gerekiyor. Filtresi dolu ya da tıkalı bir elektrik süpürgesi, evi temizlemekten çok kirletecektir.

Yer temizlik setleri, el bezleri, ve süngerleri de rutin olarak temizlemeniz gerekiyor. Temizlik yaparken evi daha fazla kirletmek ve sağlık sorunları ile karşılaşmak istemezsiniz. Temizlediğiniz temizlik malzemelerini kuru ve serin ortamda muhafaza etmelisiniz. Islak kalan ve nemli ortamda bulunan malzemeler hijyen açısından sağlıksız olacaktır.

KULLANDIĞINIZ TEMİZLİK ÜRÜNLERİ DOĞRU MU?

Temizlik yaptığınız alana zarar vermemek için doğru ürünü seçmelisiniz. Temizlik yapacağınız zemin ahşap mı, mermer mi ya da farklı bir materyal mi? Buna göre doğru ürünü seçmek gerekir.

Temizlik ürününü direkt olarak zemine uygulamayın. Kullanım şekline göre kovada bulunan suya ya da temizlik bezine uygulayarak sonra temizlik bezi ve fırça gibi araçlarla zemini temizlemek gereklidir.

Kullanım talimatlarını çoğu zaman göz ardı ederiz. Aldığımız ürünlerin kullanma talimatını mutlaka okumalısınız. Temizlik öncesi ve sırasında genel olarak dikkat edilmesi gereken hususlar ışığındatemizlik yapabilirsiniz.

PÜF NOKALARI

Eski sünger kullanmayın.

Kaşık, çatal ve bıçaklar bulaşık makinesine dizilirken sapları aşağı, ağızları yukarı gelecek şekilde dizilmelidir.

Yüzeyleri spreyle temizlerken sprey sıktıktan sonra 30 dakika beklemelisiniz.

Temizlik ürünlerini birbirine karıştırarak temizlik yapmak yaygın olan bir yanlıştır. Bu sağlığınız için risklidir.

Tuvalet fırçasını ıslak bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Cam temizleyiciyi sadece cam yüzeylerde kullanmalısınız.

Önerilen Haberler