Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Yedikleriniz, içtikleriniz ve sigara gibi nedenlerle sararan dişleriniz, rahat ve doğal şekilde gülümsemenizi engeller. Evde uygulayacağınız pratik yöntemlerle bembeyaz dişlere ve özgür gülüşlere kavuşabilirsiniz.

Doğal ve güzel gülüşlerin en önemli unsuru beyaz dişlerdir. Dişleriniz yeterince beyaz değil ise sadece gülüşleriniz değil, özgüveniniz de olumsuz yönde etkilenecektir. Büyük çaplı operasyonlara gerek kalmadan ev yapımı uygulamalarla dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

KABARTMA TOZU VE LİMON

Kabartma tozunu bir kaba koyun. Kabın içine yarım limon suyunu sıkın. Malzemeleri karıştırın. Karışım kıvama gelince diş macunu şeklinde diş fırçasına sürün ve dişlerinizi nazikçe fırçalayın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 1 dakika bekleyip ağzınızı yıkayın.

KABARTMA TOZU VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Bir kasenin içine 1 çay kaşığı kabartma tozunu koyun. Kaseye 1/2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin. Malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı diş macunu gibi diş fırçanıza sürün. Dişlerinizi fırçalayın. Sonra ağzınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 defa yapabilirsiniz.

ZERDEÇAL VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Bir kasenin içinde bir çay kaşığı zerdeçalı, 1-2 damla esansiyel yağı ve yarım yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını kıvama gelene kadar karıştırın. Karışımı diş macunu gibi diş fırçanıza sürün. Dişlerinizi nazikçe fırçalayın. 4-5 dakika bekleyip ağzınızı yıkayın.

ÇİLEK EZMESİ

2-3 adet çileği ezerek macun haline getirin. Elde ettiğiniz karışımı diş fırçasına sürün. Dişlerinizi fırçalayın. 4-5 dakika bekledikten sonra ağzınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

MUZ KABUĞU YÖNTEMİ

Muz kabuğunda dişlerinizi parlatmaya ve canlandırmaya yarayan manganez ve potasyum vardır.

Taze bir muzun kabuğunun beyaz tarafını dişlerinize sürün. Muz uygulaması yaptıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Muz yöntemini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

KABARTMA TOZU VE ELMA SİRKESİ

Kabartma tozunu bir kaseye koyun. Macun kıvamına gelene kadar elma sirkesi ekleyerek karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı diş macunu gibi diş fırçasına sürün ve dişlerinizi fırçalayın. Bu uygulamayı bir ay boyunca haftada bir defa yaparak tekrarlayabilirsiniz.

Önerilen Haberler