Evde Keyifli Vakit Geçirmek Sandığınızdan da Kolay!

Evde Keyifli Vakit Geçirmek Sandığınızdan da Kolay!

Çoğumuzun yaşamı Cuma gününün gelmesini bekleyerek geçiyor. Sevdiklerimize ve kendimize doya doya vakit ayırabilmek için sabırsızlıkla hafta sonunun gelmesini bekliyoruz. Ancak bazen soğuk hava ya da başka nedenler bizi hafta sonumuzu evde geçirmek zorunda bırakabiliyor. Sanılanın aksine evde keyifli vakit geçirmek mümkün! Gelin evde nasıl keyifle vakit geçirebileceğinize birlikte bakalım! Mum yakın Son zamanlarda hayatımıza giren Hygee kavramı Danimarkalılara ait bir kavram. Koşturmaca içerisinde hayattan keyif alma yollarını arayan Danimarkalılar

Çoğumuzun yaşamı Cuma gününün gelmesini bekleyerek geçiyor. Sevdiklerimize ve kendimize doya doya vakit ayırabilmek için sabırsızlıkla hafta sonunun gelmesini bekliyoruz. Ancak bazen soğuk hava ya da başka nedenler bizi hafta sonumuzu evde geçirmek zorunda bırakabiliyor. Sanılanın aksine evde keyifli vakit geçirmek mümkün! Gelin evde nasıl keyifle vakit geçirebileceğinize birlikte bakalım!

Mum yakın
Son zamanlarda hayatımıza giren Hygee kavramı Danimarkalılara ait bir kavram. Koşturmaca içerisinde hayattan keyif alma yollarını arayan Danimarkalılar kendilerine bir mutlu olma sanatı yaratmışlar denilebilir. Oldukça uzun ve soğuk geçen kış günlerini Hygge ile güzel anlara dönüştürmenin sırlarından biri mum yakmak. Siz de bulunduğunuz odayı o en sevdiğiniz, güzel kokan mumlar ile süsleyebilirsiniz. Mumun kokusu ve görüntüsü ruhsal olarak sizi yatıştıracak, sakin bir ruh haline geçmenize yardımcı olacak. Söz veriyoruz, denediğinizde pişman olmayacaksınız.

Sakin müzikler çalın

Mumları yaktınız. Sıra şimdi güzel bir müzik çalmakta. Dilerseniz klasik müzik açabilir, dilerseniz kendinizi meditasyon müziklerinin sakinliğine bırakabilirsiniz. Seçeneklerinizin arasında yağmur ve dalga sesi gibi doğaya ait sesler de var elbette. Karar tamamen sizin zevkinize kalmış!

Bitki çayı demleyin

Süper marketlerin bitki çayı reyonlarında ya da bir aktarın kokusunda kendini kaybedenlerdeniz bu madde özellikle sizi ilgilendiriyor demektir! Tercih edeceğiniz bitki çayı sayesinde rahatlayabilir, hatta kendinizi tatlı bir uykunun kollarına kolaylıkla bırakabilirsiniz. Sakinleştiren bitki çayları arasında papatya, melisa ve lavanta gibi çaylar bulunuyor. Bu çayları marketten hazır halde alabileceğiniz gibi, aktarlardan kendi karışımınızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Siz istedikten sonra çözüm hep var!

Sevdiğiniz o filmi yeniden izleyinTekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağınız, her izlediğinizde size aynı keyfi ve huzuru veren bir film mutlaka vardır! Belki bir animasyon belki de duygusal komedi… Kendinizi daha iyi hissetmek istediğiniz o an, o filmi yeniden izlemenin tam sırası demektir! Biraz mısır patlatabilir, dizlerinizi bir battaniye ile örterek film keyfinizi daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

Evinizde her zaman sevdikleriniz ve kendinizle güzel ve keyifli vakitler geçirmeniz dileğiyle!
Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.