Evde Yaparak Güzelleşeceğiniz 7 Yüz Maskesi

Evde Yaparak Güzelleşeceğiniz 7 Yüz Maskesi

Her kadının en büyük arzusu güzel ve sağlıklı bir yüze sahip olmak. Güzelleşmek için aslında buzdolabınıza bakmanız yeterli.

İşte evde hızlıca hazırlayabileceğiniz 7 yüz maskesi.

Çilek Maskesi

İster ezerek ister içerisine bir kaşık yoğurt, birkaç damla limon ya da bir tatlı kaşığı bal ekleyerek elde edeceğiniz 8-10 tane çileği, maske haline getirin. 20 dakika kadar buzdolabında bekletin. Daha sonra yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Cildinizin parlaklığı karşısında şaşıracaksınız.

Bal Maskesi

İki çorba kaşığı akışkan haldeki balı, 10-15 damla limonla karıştırın. Yüzünüze sürün ve en fazla 20 dakika sonra yıkayın. Hem genç kalın hem de cildinizin kuruluğundan kurtulun.

Avokado Maskesi

Birçok maskesi yapılabilen avokado, en çok yoğurtla birleştiğinde fayda sağlıyor. Yumuşak yarım avokadoyu, 1-2 kaşık süzme yoğurtla karıştırın, yüzünüze sürün. 10 dakika bekletip yıkadıktan sonra cildiniz yumuşacık olacak. Ayrıca sivilcelerinizden de kurtulacaksınız.

Yoğurt Maskesi

İçine tarçın, yulaf, avokado, muz, bal atarak yoğurt maskesi çeşitlerini arttırabilirsiniz. Ama en sade ve en kolay yoğurt maskesi için 2 kaşık süzme yoğurdu, 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı ile karıştırın ve yüzünüze sürün. Ölü hücrelerden arınan cildiniz artık daha canlı olacak.

Türk Kahvesi Maskesi

Keyif kahvenizin altında kalan telveyi biraz yoğurt, zetinyağı ya da limonla karıştırarak yüzünüze sürün, 10 dakika bekletip durulayın. Keyfinize keyif katacağınız bir cilt elde edin.

Yulaf Maskesi

İster toz haline getirerek ister paketinden olduğu gibi çıkarak 1 tatlı kaşığı bal, 2 çorba kaşığı süzme yoğurtla karıştırın. Maske olarak yüzünüze sürüp 10 dakika sonra durulayın. Cildinizi temizleyin ve genç kalın.

İlginç ama pişik kremleri içindeki çinko sayesinde cildi yeniliyor. Hassas bebekler için kullanılabilecek kadar masum oldukları için maske yapma konusunda en az dolaptaki meyveler kadar zararsız. Ayda birkaç defa yüzünüze sürüp cildinizin emmesini bekleyin.

Kaynak:Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.