Evinize şans getiren bitki: Yıldız çiçeği

Evinize şans getiren bitki: Yıldız çiçeği

Evlerde dekor bitkisi olarak kullanılan yıldız çiçeği, uğurun ve şansın sembolüdür. Kolay şekilde yetiştirilen yıldız çiçeği, hem bulunduğu ortama pozitif enerji veriyor hem de özel bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor.

Mayıs ve Haziran aylarında çiçeklenen yıldız çiçeği, pencere önlerine, balkonları ve bahçeleri renklendiriyor. Ev içi dekorasyonda da kullanılan yıldız çiçeği, şans getirdiğin inanılması ve pratik şekilde yetiştirilmesi ile en sık tercih edilen dekor bitkilerindendir.

YILDIZ ÇİÇEĞİ BAKIMI

Günde en az 6 saat güneş ışığına ihtiyaç duyan yıldız çiçeği, direkt güneşe maruz kalmayan bir konumda olmalıdır. Bitkinin yeterince güneş alacağı bir yere sahip değilseniz yetiştirmemeniz tavsiye edilir.

Yıldız çiçeğini 20 cm derine olacak şekilde toprağa dikin.Bol su ile sulayın. Doğal gübre ile besleme takviyesi yapmayı da unutmayın.

Yıldız çiçeğinin dış etkenlerden korunması için yanına bir çubuk dikin. Çiçek biraz büyüdüğünde hassas bir bağ ile çiçeği çubuğa bağlayın.

İlk suyu verdikten sonra toprak kuruyana kadar bekleyin. Hava ısınsa göre sulama sıkılığını artırıp azaltabilirsiniz.

YILDIZ ÇİÇEĞİ DEKORASYONU

Yıldız çiçeğini bahçede ve balkonda yetiştirdiyseniz dekor malzemesi kullanmak için çiçeklerini vazoya almalısınız. Bunun için sabah erken saatte yılız çiçeğini kesip klorsuz su dolu vazoya alın. 1 hafta boyunca vazoda kalan yıldız çiçeği bulunduğu ortama pozitif enerji yayacaktır.

Önerilen Haberler