Evliliği Güzelleştirmenin 10 Yolu

Evliliği Güzelleştirmenin 10 Yolu

Mutlu bir evliliğin sırrı detaylardadır. Evliliğinize küçük dokunuşlar yaparak evliliğinizi daha mutlu hale getirebilirsiniz.

1.DAHA FAZLA GÜLÜN

Mutlu bir evliliğin en büyük sırlarından biri gülümsemektir. Çiftlerin birbirinin varlığından keyif aldığının en büyük göstergesi olan gülümsemek, birçok sorunu kolayca aşmayı sağlayacak.

2.ÖZÜR DİLEYİN

Hatalı olduğunuz konularda özür dileyin. Tartışmada haksız olduğunuzu fark ettiğinizde gururu bir kenara bırakarak özür dilemeniz ilişkiyi çok farklı bir noktaya taşıyacaktır.

3.DAHA KÖTÜSÜNÜ DÜŞÜNÜN

Kavga ettiğiniz zaman eşinizi kaybettiğinizi ve onun olmadığını düşünün. Kavga ettiğiniz durumdan daha kötü bir durumu varsayarak içinde bulunduğunuz durumun ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksınız.

4.İLİŞKİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN

Çiftlerin cinsel hayatlarını gözden geçirerek ilişkilerini düzenlemeleri gereklidir. Sağlık bir evliliğin temellerini oluşturan cinsellik, çiftlere mutluluğun kapısını açan anahtarlarından biridir.

5.AYRINTILARDAKİ KÜÇÜK DETAYLAR

Bazen büyük konuları bir kenara bırakıp küçük detayları gündeme almak gerekir. Küçük sorunları çözmenin sizi rahatlatacağını ve büyük sorunların çözümünü kolaylaştıracağını göreceksiniz.

6.TEŞEKKÜR ETMEYİ İHMAL ETMEYİN

Ne kadar gereksiz olduğunu düşünseniz de teşekkür edin. Akşam yemeği hazıdığı için, gömleği ütülediği için, kavanozun kapağını açtığı için eşler birbirlerine teşekkür etmelidir. Bu ilişkiyi daha mutlu hale getirecektir.

7.HER HAFTA TOPLANTI YAPIN

Eğer çocuklu bir çiftseniz her hafta toplantı yapmak ideal bir yol olacaktır. Toplantınız romantik bir yemek olmasa da evliliğiniz ve aile hayatınız hakkında sorunları masaya yatıracağız işlevsel bir yol olacaktır.

8.ÖZEL HAYATI KORUYUN

Özel hayatınızda belirli alışkanlıkları koruyun. Hobiler, arkadaş grupları ve küçük hedefler. Çiftlerin kendi özel hayatlarının olması hayatı daha akıcı yapacaktır.

9.BAĞIRMAYIN

Kavga etmekle bağırmak ayrı şeyler. Kavga bazen belirli dozda yapılabilir. Ama bağırma, hakaret ve seviye düşüklüğü olmaması gerekir.

10.EL ELE TUTUŞUN

Evde ya da dışarıda fark etmez. Çiftler birbirlerinin elini tuttuklarında, öfkenin azaldığını sevginin arttığını görecekler.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler