Farketmesek de sağlığımızı etkileyen günlük alışkanlıklarımız

Farketmesek de sağlığımızı etkileyen günlük alışkanlıklarımız

Günlük koşturmacamızın içerisinde bazı dönemlerde beden ve ruh sağlığımıza dikkat edemediğimiz dönemler olabiliyor. Biz farketmesek de rutinimiz içerisinde yer alan ve yine sağlığımızı oldukça olumsuz etkileyen bazı alışkanlıklarımız var.

Hepimizin yaptığı ve gündelik hayatımızın parçası olan ancak tam bir sağlık halinde olmamızı engelleyen bazı durumlar var. Öyle ki bu durumlar hayatımızın bir parçası.

PET ŞİŞEDEN SU İÇMEK

Plastik zaten oldukça zararlı ham maddeye sahip bir ürün. Bir de içinde uzun süre beklemiş suyu tüketmek maalesef birçok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor. Bu sebeple ne kadar taşıması zor olsa da cam şişede gün içinde içeceğimiz suyu bulundurmak çok daha mantıklı olacaktır.

ELEKTRONİK CİHAZLARI YATAĞIN BAŞINDA TUTMAK

Hem uyku kalitesini azaltan hem de uzun vadede zihni etkileyen bu alışkanlığa sahipseniz hemen vazgeçmenizi tavsiye ederiz. Öğrenme yetisiyle doğrudan etkili olan telefon / tablet yanında uyumak beynin bu bölümünü gece boyunca oldukça olumsuz etkiliyor.

ELLERİNİ ÇOK SICAK SUDA YIKAMAK

Özellikle kış aylarında oldukça tercih edilse de asla unutulmamalıdır ki ılık sıcaktan her zaman daha iyidir. Bu sebeple ılık suyla elleri yıkamalıyız. Çünkü sıcak su bakterileri arttırmaya meyilli bir durum yaratır. Buna engel olmak için el yıkanırken ılık su tercih edilmeli.

HIZLI YEMEK YEMEK

Sindirim sistemine ve mideye verdiği zararları ayrı bir dosyada ele alınsa yeridir. Ortalama bir akşam yemeğini en az 20 dakikada yemek gerekir. Ardı ardına lokmaların ağza atılması mideyi oldukça yorar ve tüm sistemi sıkıntıya sokar.

EL KURUTUCU MAKİNE KULLANMAK

Hızı sebebiyle genelde tercih edilse de cilt kuruluğuna sebep olduğu unutulmamalı. Oldukça minimum seviyede kullanılması gereken bu makineler eller için oldukça zararlı.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler