Farklı Tarzları Bir Araya Getiren Ev Dekorasyonu: Eklektik Stil

Farklı Tarzları Bir Araya Getiren Ev Dekorasyonu: Eklektik Stil

Farklı tarzları bir araya getiren eklektik stil, yeni ve özgün bir dekorasyon yapmanız için size özgürlükler sunuyor.

Ev dekorasyonunda kontrastlarda uyumu yakalamayı sağlayan eklektik stil, aynı zamanda evinize kişilik kazandırmanıza yardım ediyor.

ÖZGÜRSÜNÜZ

Eklektik stilde evinizi dekore etmek için öncelikle size sınırsız sayıda sunulan özgürlükler içinden seçim yapabilirsiniz. İster modern, ister vintage tarz seçin. Eklektik stilin size kazandıracağı en önemli detay, renklerde ve tasarımlardaki mükemmel uyumdur.

DEKORASYON DETAYLARDA GİZLİ

Eklektik stil size farklı tarzda yemek masası ve sandalye seçimi özgürlüğü veriyor ancak masa ve sandalyelerin ebatlarının uyumlu olması gerekiyor. Tasarım unsurlarındaki uyumun, eşya yerleşiminde de olması gerekiyor. Dağınık ve gözü yoran eşya yerleşimi, eklektik stil için yapılacak en büyük hatalardan biridir.

ARKA PLANDA DÜZ VE SADE TONLAR

Eklektik tarzın evinize kazandıracağı en büyük dekor unsurlarının başında eşya ve aksesuarlarınızı daha ön plana çıkaran arka fon renkleri olacaktır. Sade tonlarda seçilecek arka plan renkleri ile eşyalarınızın uyumu ve renk ahengi daha dikkat çekici hale gelecektir.

FARKLILIKLARI BİR ARAYA GETİREBİLİRSİNİZ

Evinizi dekore ederken eşyaların tasarımlarında ve renklerinde farklı tarzları bir araya getirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, farklı tasarımların karmaşa oluşturmasını engellemektir. Eşyalar arası iç dengeyi koruduğunuz sürece eşya seçiminde farklı türleri bir araya getirebilirsiniz. Eklektik ev tasarımında dikkat etmeniz gereken bir husus da planlı olmaktır. Evde eşya kalabalığı olmamasına ve düzenli bir görünüm olmasına dikkat etmelisiniz.

ADIM ADIM EKLEKTİK EV DEKORASYONU

Oturma odası: Oturma odasında deri koltuk ve kumaş yastıkları bir araya getirerek algısal farklılıklar oluşturabilirsiniz. Vintage bir ayna ile modern bir konsolu bir araya getirerek oturma odanızda zaman kavramını ortadan kaldırabilirsiniz.

Mutfak: Yemek masanız mutfaktaysa, cam yemek masası ve ahşap sandalye seçimi ile görenlerin gözlerini ovuşturacağı bir ikili oluşturabilirsiniz. Zıtlıkları fazlaca kullanabileceğiniz eklektik stilde, renklerle de tezatlar oluşturabilirsiniz.

Yatak odası: Eklektik stil çok hoşunuza gittiyse ve evinizin her yerine eklektik stil havasını yansıtmak istiyorsanız, modern bir yatakla beraber eskitme bir dolap ikilisini kullanabilirsiniz. Yatak odası eşyalarınızda geometrik desenleri ve çiçekli desenleri bir arada kullanarak eklektik stilin temel karakterini yansıtabilirsiniz.

Önerilen Haberler