Fit bir vücut hayal değil

Fit bir vücut hayal değil

İyi ve sağlıklı bir vücut kadın erkek herkesin hayali ancak sadece kilo vererek istediğiniz o fit görünüme kavuşamazsınız. Kilo verme sürecini, spor ya da diğer durumlarla desteklemeliyiz.

Kilo verme aşamaları dışarıdan da desteklendiğinde her zaman daha iyi sonuçlar alınır. Vücut dengesini bozmadan sağlıklı bir şekilde metabolizmayı hızlandırmak için doğru bir beslenme planı uygulamak ve egzersizi hayatın parçası haline getirmek gerekiyor. Bunun için size bazı önerilerilerimiz var.

GÜNDE 2.5 LİTRE SU İÇİN

Suyun kaç litre olacağı vücut kitle endeksinize göre değişiklik göstersede yetişkin bir bireyin günde en az 2.5 litre su içiyor olması gerekir.

EGZERSİZ EN ÖNEMLİSİ

Spor yapın. Sporu, yürüyüşü ve hareketi hayatınızın bir parçası haline getirin.

KAHVALTI YAPIN

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kahvaltısız güne başlamak tüm günün yeme rutinini bozacağı gibi metobalizmayı da yavaşlatacaktır.

ARA ÖĞÜNLERİ ATLAMAYIN

Ara öğünler fazlaca acıkıp yemenize engel olur. Bu sebeple ara öğün tüketimi çok önemli. Midenize fazla acıkma hakkı vermeden onu azar azar doyurun.

DÜZENLİ UYUYUN

Yaşınız, cinsiyetiniz ve yaptığınız işe göre uyku saati ortalamanız değişebilir. Ancak ideal olarak günde en az 8 saat uyumanız gerekir. Bu vücudunuz dinginliği için de çok önemlidir.

Önerilen Haberler