Game of Thrones Hayranlarına Özel Tatil Rotaları

Game of Thrones Hayranlarına Özel Tatil Rotaları

Game of Thrones dizisinin sahnelerini çekildiği yerlerde oteller yüzde 100 doluluğa ulaştı, uçak seferleri doldu ve tüm rezervasyonlar da ayrılmış durumda. İşte Game of Thrones hayranlarının akın ettiği rotalar…

Game of Thrones hayranları için demir tahta ulaşma mücadelesi, bir kurgu değil bir yaşam tarzı. Game of Thrones sahnelerinin çekildiği yerlerin ziyaretçi akınına uğraması bun en büyük göstergesi.

DUVARIN ARDI / İZLANDA

Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones çılgınlığı, gerçek hayata da yansıdı. Duvarın ardı olarak (Beyond the Wall) dizide geçen sahne alanı ziyaretçi akınına uğradı. Aramalarda yüzde 295 artış gözlendi. Jon Snow'un ayak izlerini takip etmek isteyenler buraya adeta akın etti.

KHALEESİ'NİN TAHT ODASI - SPLİT / HIRVATİSTAN

Game of Thrones'un çekimlerinin yoğunlaştığı bir ülke olan Hırvatistan, özellikle Dalmaçya kıyılarındaki şehri ile Split büyük ilgi görüyor. Khaleesi'nin taht odasını görmek isteyenler, Diocletianus Sarayı'na akın ediyor. Hırvatistan aynı zamanda Braavos şehrinin canlandırıldığı Sibenik şehri ile dizinin hayranlarını kendisine çekiyor.

ZEVK VE SEFA ŞEHRİ DORNE - SEVILLA / İSPANYA

Sıcak iklimin ve ütopik zevk ve sefanın hakim olduğu Dorne şehrinin gerçek hayattaki karşılığı Sevilla, Game of Thrones hayranlarının akın ettiği bir başka noktadır. Yedi Krallığın en egzotik şehri olan ve Martell Hanesi'nin yerleşik olduğu Dorne şehrinin çekimleri için Sevilla'nın fantastik mekanları kullanıldı.

İRLANDA ETKİSİ

Game of Thrones'un hemen hemen her sezonunda ekranlara gelen İrlanda'nın son sezonda çok daha ön planda olacağı söylentileri, dizi hayranlarının yönünü buraya çevirdi. Belfast otelleri, aramaları yüzde 120 artarak dizinin etkisini gösterdi.

SARI ŞEHİR YUNKAİ - AİT BENHADDOU / FAS

Sahra çölü ile Marakeş arasında kalan Ait Benhaddou şehri, köle ticaretinin yapıldığı Yunkai şehrinin çekimlerinde kullanıldı. UNESCO korumasında olan şehri gezenler kendisini tam bir çöl ikliminde hissedecek.

LEKESİZLERİN ANAVATANI ASTAPOR - ESSAOUİRA / FAS

Game of Thrones sahnelerine ev sahipliği yapan Fas'ın bir başka çekim noktası da Essaouira kasabasıdır. Astapor çekimlerinin büyük bölümünü gerçekleştirildiği bu bölge, Game of Thrones hayranlarının tatil rotasında bulunan bir başka lokasyondur.

GAME OF THRONES ÇEKİMLERİNİN YAPILDIĞI DİĞER YERLER

Lokrum / HIRVATİSTAN

Fort Manoel / MALTA

Sevilla Arenası / İSPANYA

Grjótagjá / İZLANDA

Azur Penceresi / MALTA

Ballintoy Limanı / KUZEY İRLANDA

Tollymore Ormanı / KUZEY İRLANDA

Minceta Kulesi / KUZEY İRLANDA

Dark Hedges / KUZEY İRLANDA

Doune Kalesi / İSKOÇYA

Dubrovnik / HIRVATİSTAN

Cordoba Köprüsü / İSPANYA

Downhill / KUZEY İRLANDA

Sibenik / HIRVATİSTAN

Alcazar de Sevilla / İSPANYA

Önerilen Haberler