Giysi ve Mobilyalardaki Tüyler Nasıl Temizlenir?

Giysi ve Mobilyalardaki Tüyler Nasıl Temizlenir?

Evcil hayvanlarınızdan ya da farklı nedenlerden dolayı yüzeylerinde kıl biriken giysi ve mobilyalarınızı temizlemek için pratik yollara başvurabilirsiniz.

KIYAFETLER

Çamaşır makinesinde: Kıl olan giysileri çamaşır makinesine atmadan önce silkeleyin. ½ bardak beyaz sirkeyi yıkama suyuna ilave edin. Sirkenin etkisiyle lifler gevşeyecek ve kıllar kıyafetten ayrılacaktır. Kıyafetinizi kurutma makinesine koymadan önce tekrar silkelemenizde var.

Kurutma makinesi: Çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırlarınızı kurutma makinesine koyun. Kurutma makinesinin içine tenis toplarını da koyun. Makineyi ısısı olmadan 10 dakika boyunca çalıştırın. Kıyafetleriniz kıllardan arınacaktır.

Fırça veya keçe: Giysilerinizden kılları temizlemek için elektrik süpürgesi kullanmayın. Bu, kılların uçuşmasına neden olacaktır. Saçı çekecek bir fırça veya elektrostatik bir bezle kaplanmış bir fırça kullanabilirsiniz.

MOBİLYALAR

Tüy toplama rulosu kullanarak mobilyalarınızın üzerindeki kılları toplayabilirsiniz.

HALILAR

Halınıza karbonat serpin. Elektrikli süpürge ileri geri hareketlerle süpürün. Yöntemin çok etkili olduğunu göreceksiniz. Halıların özellikle kenar kısımları çok kıl toplar.

Önerilen Haberler