Göbek Eriten Baharatlar

Göbek Eriten Baharatlar

Bel bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçi olanlar daha ince bir bel için göbek eriten baharatları kullanabilirler.

ZENCEFİL

Mide rahatsızlıklarında tedavi edici özelliği olan zencefil, kilo vermeye de yardımcı oluyor. İçinde metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan kapsaisin maddesi bulunan zencefil, kalori yakmayı sağlıyor.

PUL BİBER

Kapsaisin maddesi barındıran pul biber, negatif enerji dengesi artmış yağ oksidasyonunu artırmakta ve yağ yakımını teşvik etmektedir.

MAYDANOZ

Maydanozdaki antioksidanın karaciğer metabolizmasını hızlandırıcı etkisi olduğu biliniyor. Karaciğerin düzenli çalışmasını sağlayan maydanoz dolaylı yoldan tüm vücudun sağlık ve hızlı şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Böylece kilo alımına mani olmaktadır.

KIRMIZI BİBER

Kalori yakmaya yardım eden kırmızı biber, aynı zamanda iştahı keserek kilo almayı engeller.

SARIMSAK

Doğal antibiyotik ve antienflamatuar olan sarımsağın, bu özelliklerinin yanında yağ yakıcı özelliği de vardır.

HARDAL

Metabolizmayı güçlendirici etkisi olan hardal, melatonin hormonu barındırır. Bu hormon sayesindekilo kontrolünü sağlayan, kalori yakan yağ grubu hücrelerini uyarır.

BİBERİYE

Karnosik asit içeren biberiye, kan şekeri seviyesini düşürerek kilo alımını belirli oranda engeller.

TARÇIN

Tarçın glikoz hareketine yardım eder. Böylece yağ depolama hormonu, insülini engelleyerek kilo kontrolü sağlar. Tarçın ayrıca iştah kesici özelliği ile kilo kontrolü sağlamaktadır.

KARABİBER

Karabiberin etkin maddesi olan pipelinenin yağ yakıcı gücü ortaya konulmuştur. Pipeline, yağı kontrol altında tutmaya yararken, yağ hücrelerinin biçimlenmesini de önler.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler