Göz Kremi ve Serumu Nasıl Seçilir?

Göz Kremi ve Serumu Nasıl Seçilir?

Göz çevresi çok ince ve çok hassas bir deriye sahip olduğu için, göz kremi ve serumu gibi göz çevresini koruyan ürünlerle desteklenmelidir.

Göz çevresi bakımı için göz kremi ve serumu seçerken nelere dikkat edilir?

YAĞLI ÜRÜNLERDEN UZAK DURUN

Yüz kremlerini göz çevresi için kullanmak yanlış olacaktır. Çünkü yüz kremleri göz çevresi için fazla yağlıdır. Benzer şekilde nemlendiricileri de göz çevresine sürmemek gerekir. Çünkü yağ oranı fazla olan kremler göz çevresinde yağ birikintilerine ve dolayısıyla iltihaplanmaya neden olabilirler. Bu nedenle göz çevresi için seçilen kremlerin, bu bölgeye özel olan çok hassas kremler olması gerekmektedir.

GÖZ SERUMLARINA YER VEREBİLİRSİNİZ

Göz çevreleriniz koyulaşmaya başladıysa, kaz ayaklarınız kendini belli etmeye başladıysa ve göz çevresi kremleriniz artık fayda etmiyorsa, göz serumu kullanma zamanınız gelmiş demektir. Genç yaşlarda göz çevresi nemlendiricileri yeterli olmaktayken, ileri yaşlarda ekstra desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Göz serumu ile daha canlı ve dinç göz çevresi hatlarına sahip olabilirsiniz. Göz serumu seçerken koyu halkalar ve kırışıklık için retinoller, nemsiz göz çevresi için de hyalüronik asit içerikli olan göz serumları tercih edilmelidir.

KİRPİK YAĞLARINDAN UZAK DURUN

Gür ve uzun kirpikler için kullanacağınız organik yağlar, büyük ve ağır moleküllü içerikler olacağı için göz çevrenizde iltihaplanmaya yol açabilir. Bu yüzden kirpiklerinize uygulayacağınız ince formlu besleyicileri uygulamadan önce, göz çevresi kremi sürmeniz gerekmektedir. Bu sayede göz çevresi için koruyucu önlem almış olacaksınız.

GÖZ ÇEVRESİ KREMİ UYGULAMA ŞEKLİNE DİKKAT EDİN

Göz çevresi kremini sürerken, kremi parmak uçlarınızla hassas şekilde sürmelisiniz. Parmak ucunuza sürdüğünüzü göz kremini, parmak uçlarınızı birbirine sürterek ısıtmalısınız. Tampon hareketlerle göz çevresine uyguladığınız göz kremini hassas şekilde cilde yedirmelisiniz.

Göz çevresi kremini kirpik diplerine kadar getirmemeye dikkat edin. Gözün içine kaçırmamaya çalışın. Önce küçük baskılar yaparak içten dışa doğru serumu yedirin sonra ihtiyaç durumuna göre buzdolabında beklettiğiniz nemli pedlerle göz çevrenize masaj yapın.

Bölgeye ve cilde uygun ürün kullandığınız müddetçe, canlı ve genç görünüm elde edeceğinizi bilmelisiniz. Hassas bir bölge olan göz çevresine krem sürerken öncelikle tedbirleri almaya özen gösterin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler