Gözaltı Morluklarından Kurtaran Pratik Yöntemler Gözaltı Morluklarından Kurtaran Pratik Yöntemler

Gözaltı Morluklarından Kurtaran Pratik Yöntemler

Dış görünüşünüzü ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen gözaltı morluklarından pratik yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Uykusuzluk, aşırı tuz tüketimi, yorgunluk ve stres gibi nedenlerle gözaltı morlukları oluşabilir. Çeşitli yöntemler ve kimyasal kapatıcılarla onları kapatsanız da gözaltı morlukları orada durmaya devam eder. Onlardan tamamen kurtulmak için pratik yöntemler size yardım ediyor.

Beslenme düzeni: Gözaltı morluklarından kurtulmak için beslenme düzenini gözden geçirmelisiniz. Aşırı kahve tüketimi, sigara ve diğer zararlı alışkanlıklar toksinlerin gözaltında birikmesine neden oluyor.

Sallama çaylar: Gözaltı morluklarına sallama çaylar ile pratik çözümler bulabilirsiniz. Sallama çay poşetini soğutup gözünüzde 10-15 dakika bekletin. Etkisini göreceksiniz.

Meyve sebze: Gözaltı morluğu olanlar özellikle E ve C vitamini bakımından zengin besinler tüketmelidir. Bu gözaltı morluklarının dağılmasını sağlayacaktır.

Doğal maske: Gözaltı morlukları için patates ve salatalık maskeleri yapabilirsiniz. Salatalığı ya da patatesi çiğ olarak gözaltı bölgesine uygulamak gözaltı morluklarından kurtulmanın yardım eder.

Aşırı makyaj: Gözaltı bölgenize yoğun makyaj yapmaktan kaçının. Böylece cildin hava almasını sağlamış olacaksınız.

Su tüketimi: Her gün düzenli şekilde ve yeterli oranda su tüketmelisiniz. Su ile vücudunuzda biriken toksinleri atacak; cildinizi gençleştireceksiniz.

Buz uygulaması: Gözaltı bölgesine buz ya da soğuk su ile kompres uygulayabilirsiniz. Bu sayede gözaltı bölgesi hem rahatlayacak hem de morluklar gidecek.

Buhar banyosu: Bir kovaya sıcak su doldurun ve buhar banyosu yapın. Böylece gözaltı morluklarının gitmesini ve cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayacaksınız.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler