Gün Işığı Almayan Evlerde Yetiştirilecek 5 Bitki Gün Işığı Almayan Evlerde Yetiştirilecek 5 Bitki

Gün Işığı Almayan Evlerde Yetiştirilecek 5 Bitki

Gün ışığı almayan evinizde çiçek yetiştirememekten şikayetçiyseniz, gün ışığına fazla ihtiyaç duymayan bitkiler sorununuza çözüm oluyor.

1.PAŞA KILICI

Oksijen makinesi olduğu bilinen paşa kılıcı, bulunduğu ortamın oksijen ihtiyacını karşılayabilen bir bitkidir. Sağlık için de faydalı olan bitkinin kış mevsimi koşullarında ev ortamına alınması tavsiye ediliyor.

2.NOLİNA

Direkt güneş ışığı istemeyen nolina, yaz aylarında su isteyen bir bitkidir. Nolinanın yaz aylarında haftada 2 defa sulanması gerekmektedir.

3.KALP YAPRAKLI DEVETABANI

Evinize tropikal bir atmosfer kazandırmak istiyorsanız, kalp yapraklı devetabanı ile hem evinizde tropikal rüzgarlar estirebilir hem de evinizin havasını temizleyebilirsiniz.

4.ZAMİOCULCAS

Çok yapraklı ve kısa bir bitki olan zamioculcas, her evde rahatlıkla bakılabilen bir bitkidir. Işığa fazla ihtiyaç duymayan zamioculcas, ofis ortamlarında da rahatlıkla bakılabilir.

5.SALON SARMAŞIĞI

Çok kolay bir bakımı olan salon sarmaşığı, fazla ilgi istemeyen bir bitkidir. Su ve ışığa fazla ihtiyaç duymayan bu bitki sizden habersiz salonunuzun bir köşesini kaplayacak.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler