Güzelliğinize Gölge Düşüren Alışkanlıklar Güzelliğinize Gölge Düşüren Alışkanlıklar

Güzelliğinize Gölge Düşüren Alışkanlıklar

Farkında olmadan yaptığınız hatalar güzelliğinize gölge düşürebiliyor. Masum gibi gibi görünen bu alışkanlıkları acilen terk etmeniz gerekiyor.

MAKYAJLIYKEN SPOR YAPMAK

Makyajlıyken spor yaparsanız, makyajınız yüzünüzden akacaktır. Makyajlıyken spor yapmak, sağlık açısından da uygun değildir. Spor yaparken terlediğinizde deri gözenekleri oksijen almak için açılır. Ama bu gözenekler makyaj ile tıkalı olduğu için oksijen alamaz. Ayrıca bu gözeneklerden oksijen yerine makyaj gireceği için cildinizde akne ve farklı cilt sorunları oluşabilir.

SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİNİN ÖMRÜ 1 YIL

Eğer saç kremini ve saç şampuanını 1 yıldan daha uzun süre kullanıyorsanız muhtemelen beklediğiniz verimi alamıyorsunuzdur. Bu da saçınızın cansız ve yeterince parlak olmaması gibi sorunları beraberinde getirecektir.

YASTIK KILIFLARINI DEĞİŞTİRDİNİZ Mİ?

Saçların ve yüzün en fazla temas ettiği alan olan yastıklarda,makyaj ve bakım ürünü izleri kalır. Bu da yüzde kaşıntı ve akne oluşumu gibi sorunlara yol açar. Bu yüzden yastık kılıfını sık sık değiştirip bu sorunlardan kendini korumalısınız.

SAÇLA OYNAMAK

Gün içinde elinizi saçınıza sık sık götürürsünüz. Bu hata, saçınızın çabuk yağlanmasına ve saç şeklinin bozulmasına neden olur.

TIRNAK ETLERİNE ZARAR VERMEYİN

Tırnak etlerini ve tırnakları nemlendirerek bu bölgenin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece tırnak etini koparmaya gerek kalmayacak. Elma sirkesi ve düzenlimanikür uygulamaları ile tırnak etlerini yumuşatmanız da mümkün.

SAÇLARINIZI YIPRATMAYIN

Fazla saç boyatma ve sürekli saç düzleştirici kullanma gibi uygulamalar saçlarda kuruma ve kırılma gibi sorunlara yol açar. Saçınızı fazla yıprattığınızda saçtaki keratin kaybını hızlandırır ve deriye hasar verir.

MAKYAJIN DOZUNU KAÇIRMAYIN

Koyu çizilmiş kaşlar, abartılı kontür, fazla belirginleştirilmiş yüz hatları, doğal görünümünü ortadan kaldırır. Bunun yerine doğal tonlara ve cildinizin doğal görünümünü koruyacak şekilde makyaj yapmanız doğru olacaktır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler