Güzellik İksiri: Karbonat

Güzellik İksiri: Karbonat

Karbonatın ağız bakımından cilt bakınma kadar pek çok alandaki bu mucize etkilerini keşfetmeye hazır mısınız?

Tırnak Beyazlatıcı: Sık sık oje kullanan kadınların yardımına koşan karbonat tırnaklardan oluşan sararmaları yok ediyor. 1 kaşık karbonatı ılık suyla karıştırın ve tırnaklarınıza sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Sağlıklı Saçlar: Kimyasallarla dolu şampuanların saçlarınızda yarattığı yağlanma, kuruma gibi tüm sorunlardan 1 kaşık karbonata 3 kaşık su ilave edip saçlarınızın uçlarına doğru uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Saç Fırça ve Taraklarını Temizlemek: Kullandığınız taraklarda biriken yağ, saçlarınıza tekrar bulaşarak saçlarınızın bakımsız görünmesine sebep olur. Sıcak suya kattığınız bir miktar karbonatla tarağınızı yıkayarak saçlarınızda oluşacak bakımsızlığı giderebilirsiniz.

Siyah Noktalar: Her kadının korkulu rüyası olan siyah noktalardan karbonat yardımıyla kurtulabilirsiniz. 2 kaşık karbonat ve 1 kaşık balı karıştırarak elde edeceğiniz karışımla siyah noktalar için maske yapabilirsiniz.

İpeksi Eller: Cildi ölü hücrelerden arındırdığı bilinen karbonatın ellerinizi ipeksi bir görünüme kavuşturması için su ve karbonat karışımından elde edeceğiniz macunla ellerinize masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Doğal Deodorant: Özellikle sıcak havaların etkisiyle aşırı ter ve kokudan şikayet edenler için karbonat, doğal deodorant işlevi görüyor. Macun haline getirilen karbonatın koltuk altlarına sürülmesi ile kötü kokular ortadan kalkıyor.

Diş Beyazlatma: Diş macununuzun üzerine ekleyeceğiniz bir parça karbonatla daha beyaz dişlere ulaşabilirken daha sağlıklı bir gülüş yakalayabilirsiniz.

Cildinizi Arındırın: Peeling olarak kullanacağınız karbonat gözeneklerinizi açarak temizlenmesine yardımcı oluyor.

Ayak Kokusunu Giderme: Karbonat gün boyu kapalı kalıp terleyen ayaklarınızın kokusunu gidermeye birebir. Ilık suyun içine ekleyeceğiniz 2 çorba kaşığı karbonatta ayaklarınızı bekleterek kokulardan kurtulabilirsiniz.

Kaynak:


Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.