Halıdaki Kahve Lekesini Kolayca Çıkaran Yöntem

Halıdaki Kahve Lekesini Kolayca Çıkaran Yöntem

Vazgeçilmez içeceğiniz kahve, kıyafetlere ve halılara dökülmesi nedeniyle bazen can sıkıcı durumlara neden olabiliyor. Üzülmeyin, pratik yöntemle bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Kahve keyfiniz, kahvenin halıya ya da üzerinize dökülmesiyle yarıda kaldıysa üzülmeyin. Pratik yöntemle kıyafetlerinizden ve halıdan kahve lekesini çıkarabilirsiniz.

HALIDAN KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Önce temiz bir bez ile kahve lekesini temizleyin. Leke üzerine biraz soğuk su dökün. Başka bir temiz ile tekrar kahve leke üzerine tampon yapın. Bu işlemi 3-4 defa tekrarlandığında lekenin yok olduğunu göreceksiniz.

Halıdaki kahve lekesi eğer kurumuşsa bu durumda farklı bir işlem uygulamanız gerekecek. 1 bardak suya yarım çay kaşığı bulaşık sabunu ilave edin. Karışımı süngerle lekeye yavaş yavaş yedirin. Temiz bir nezle lekeye tampon yapın. Bu yöntemle halıdaki kahve lekesinden kurtulacaksınız.

KUMAŞTAN KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Temiz bir bezle kahveyi lekesini silin. Tanpon yöntemi şeklinde lekeye sürtmeden sadece lekeye yukarıdan aşağı baskı yaparak bezi hareket ettirin. 1 litre ılık suya bir yemek kaşığı beyaz sirke ve yarım çay kaşığı bulaşık deterjanı dökün. Lekeli bölgeyi hazırladığınız karışımın içinde 2-3 saat bekletin. Daha sonra kıyafeti durulayıp ve çamaşır makinesine atın. Her zamanki yıkadığınız şekilde çamaşır makinesinde kıyafeti yıkayın.

Önerilen Haberler