Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyeleri Ve Doktora Programı Öğrencileri Dijital Pazarlama İletişimi Alanında Öncü Bir Kitaba İmza Attı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyeleri Ve Doktora Programı Öğrencileri Dijital Pazarlama İletişimi Alanında Öncü Bir Kitaba İmza Attı

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doktora programında ders veren öğretim üyeleri ve sektörde aktif çalışan aynı doktora programındaki öğrencileri Türkiye'de dijital pazarlama iletişimindeki yeni kavramlardan oluşan ilk kapsamlı kitaba imza attı.

Halkla İlişkiler ve ReklamcılıkAnabilimdalı Başkanı Prof. Dr. R. Gülay Öztürk'ün editörlüğünde hazırlanan ve Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanan "Dijital Pazarlama İletişiminde Yeni Kavramlar: Akademi Ne Söyler, Sektör Nasıl Uygular?" başlıklı değerli kitapta bireysel sosyal sorumluluk, paylaşım ekonomisi, içerik pazarlaması, dijital hikâye anlatıcılığı, transmedya hikâye anlatıcılığı, hiper hedefli kişiselleştirilmiş dijital reklamcılık, programatik reklamcılık, yeniden hedefleme (retargeting), ses teknolojileri, tüketici elektroniği şovu (CES), paralel gerçeklik, giyilebilir teknoloji, nesnelerin interneti, adreslenebilirTV reklamcılığı, yapay zekâ teknolojisi,reklam engelleyiciler (adblockers) ve mikro video reklamlar gibi dijital pazarlama iletişimi çalışmalarındaki yeni kavramların açılımına hem akademik, hem de sektörel çalışmalar perspektifinden zengin örnek kampanyalarla yer verildi.

Her bir kavramın detaylı şekilde örnek kampanyalarla somut hale getirilerek incelendiği kitapta, fütüristik yaklaşımlar ve terimler sözlüğü de bulunuyor.

Bugün uygulamaları görülen ve gelecekte daha yoğun kullanılacağı öngörülen ve Türkçe dijital pazarlama literatüründe önemli bir boşluğu dolduran kitaptaki bu kavramların akademik ve sektörel çalışmalar için bu birlikteliğin gücünü göstermesi açısından önemli bir referans kaynağı olacağı düşünülüyor.

Önerilen Haberler