Hamilelikle İlgili İlk Defa Duyacağınız Bilgiler

Hamilelikle İlgili İlk Defa Duyacağınız Bilgiler

Başlı başına bir mucize olan hamilelik için ilk defa duyacağınız bilgiler sizi çok şaşırtacak. İşte, 5 maddede hamileliğin şaşırtıcı yanları…

Her geçen gün yeni bir şeyler öğrendiğimiz dünyada, hamilelik hem bir lütuf hem de halen mucize gözü ile baktığımız bir bulmaca. Bebek ve annenin fizyolojik ve psikolojik bağı hakkında bildiklerimiz, bileceklerimizin işareti gibi.

HAMİLE KADINLAR VE YENİ ANNELER HERHANGİ BİR BEBEK AĞLADIĞINDA OTOMATİK OLARAK SÜT ÜRETİRLER

Annenin süt üretimini tetikleyen oksitosin hormonu bebeği düşünürken, bebek ağlarken ya da bebeğinizin fotoğrafına bakarken salgılanabilir. Üstelik kendi bebeğiniz bile olmak zorunda değil.

HAMİLE KADINLARIN SAÇLARI DAHA HIZLI UZAR

Hamilelik sırasında vücuttaki hormonal değişimlerden dolayı saçlar daha az dökülür ve daha hızlı uzar. Hatta göğüs bölgesi gibi yerlerde kıllanmalar dahi görülebilir.

ANNE VE BEBEK AYNI YEMEĞİ SEVEBİLİR

Hamile kadınların yedikleri yiyeceklerin lezzeti, rahimdeki bebeğe aminyon sıvısı ile aktarıldığından dolayı bebek, anne ile aynı damak tadına sahip olabilir.

BİLİNEN EN UZUN HAMİLELİK 1 YIL 10 GÜN SÜRDÜ

Bildiğimiz 9 ay 10 gün süren hamilelik 3 ay daha uzamış. 25 yaşındaki Los Angeleslı bir kadın, 1 yıl 10 gün hamilelik sürecinden sonra bebeğini kucağına aldı.

HAMİLELİK SIRASINDA KAN DAHA HIZLI PIHTILAŞIR

Hamilelik sırasında oluşabilecek bir kan kaybı daha da önemlisi doğum sırasında oluşabilecek bir kan kaybını önlemek adına bir mucize olan kanın daha hızlı pıhtılaşması kanın daha yavaş akmasını sağlar.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.