Hastayken Nasıl Makyaj Yapılır?

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılır?

Kış döneminin zorlu hava koşulları bünyenizi zayıf düşürebilir. Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda dış görünümünüzü canlı tutabilmek için kozmetik ürünler yardımınıza koşuyor. Hastayken makyaj yapma kurallarına dikkat ederek dinç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

KIZARIKLIKLAR İÇİN ÇÖZÜM

Hasta olunduğunda burun çevresinde oluşan kızarıklıklar dış görünüm için oldukça olumsuz bir etki oluşturur.Sürekli silmek zorunda kaldığınız burnunuzun cildi hassas olduğu için zamanla tahriş olacaktır. Cildinizi yatıştırarak bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak mümkündür. Cildinizi iyi bir şekilde nemlendirdikten sonra yeşil corrector vasıtası ile burun çevresinde meydana gelen rengi dengeleyip fondöten uygulayabilirsiniz.

GÖZ ALTI RENGİNİ DENGELEYİN

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarda göz altı rengi normalden farklı tonda olur. Mor halkalar ve kahverengi halkalar sizi hasta ve yorgun gösterir. Mor göz altı oluşumuna karşı somon rengi corrector tercih ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Göz altı rengini dengelediğinizde zinde bir görünüme kavuştuğunuzu göreceksiniz.

TEN RENGİ KALEM

Hasta düşen gözler için bir başka tavsiye olan ten rengi kalem,göz çevresinde oluşan kızarıklıklar için ideal bir çözüm aracıdır.Bu sayede uyanık ve zinde bir görünüm elde edilecek.

KAPATICI TEN MAKYAJI

Normal makyajda çok tercih etmeseniz bile hastalık döneminde ideal bir çözüm aracı olarak kapatıcılığı yüksek fondöten kullanılabilir.Mat görünüm olmamasını istiyorsanız fondötenin altına aydınlatıcı bir baz uygulayarak daha taze bir görünüm elde edebilirsiniz.

ALLIK

Sağlıklı cilt görünümü için renkli detaylar önemlidir. Şeftali tonlarda seçilecek allık, hastalık döneminde sağlık görünmeyi sağlayacak ideal bir uygulamadır. Allığa hafif ışıltılar ekleyerek elde edeceğiniz sonucu daha etkili hale getirebilirsiniz.

DUDAKLAR

Kış hastalıklarında çatlayıp kuruyan dudaklar, hassas bir yapı haline gelir. Bu yüzden makyaj öncesi dudakların öncelikle ölü deriden arındırılarak nemlendirilmesi gerekir. Bu sayede uygulanacak olan makyaj dökülmez. Hastalık döneminde dudak makyajı için mat renkler yerine kremsi rujlar tercih edilerek taze bir görünüm elde edilir.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.