Havluları mis gibi yapan pratik yöntemler

Havluları mis gibi yapan pratik yöntemler

Havlular kullanıma bağlı olarak bir süre sonra kötü kokmaya başlar. Ne kadar yıkasanız da bu koku gitmez ve bu sorun can sıkıcı bir hal almaya başlar.

Havlularınızı ne kadar yıkasanız da onlara sinmiş koku sizi rahatsız mı ediyor? Kullanıma bağlı olarak geline bu sorundan doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

KARBONAT VE SİRKE UYGULAMASI

Karbonat ve sirke uygulaması bakteri arındırma noktasında havlularınızda etkili sonuçlar verir. Bu uygulamada başarılı sonuç elde etmek için deterjan bölümüne beyaz sirke ekleyin. Ardından havluların üzerine karbonat ekleyin. Ön yıkama sonrası bir süre bekletip daha sonra yıkama işlemini tamamlayın. Yıkama işlemi sonrası havlularınızın kokudan arınıp hijyenik hale geldiğini fark edeceksiniz.

LİMON TUZ FORMÜLÜ

15 damla limon yağı ile 2 yemek kaşığı tuzu karıştırın. 5 su bardağı ilave edip bu karışımın içinde havlularınızı bir süre bekletin. Ardından suyunu sıkıp normal şekilde çamaşır makinesinde yıkayın. Limonun antibakteriyel özelliği ve tuzun kir çıkarıcı etkisi ile havlularınızda hijyeni sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler