Havlularınızın Ömrünü Uzatan Yöntemler

Havlularınızın Ömrünü Uzatan Yöntemler

Havlularınızın kısa sürede solup kullanılmaz hale gelmesini istemezsiniz değil mi? Havlularınızın ömrünü kısaltan hatalardan uzak durarak havlularınızın yıpranmasını önleyebilir; uzun ömürlü havlulara sahip olabilirsiniz.

Aşırı deterjan kullanma, yumuşatıcı kullanmama, aşırı sıcak suda yıkama yapma ve askıda yanlış asma gibi hatalar havlularınızın ömrünü kısaltır. İşte havlularınızın ömrünü uzatmak için kaçınmanız gereken davranışlar...

AŞIRI DETERJAN KULLANIMI

Havlularınızı yıkarken uygun miktarda deterjan kullanmalısınız. Fazla deterjan kullanmanız durumunda yeterli şekilde durulanmayan havlularda kimyasal kalıntısı oluşacaktır. Bu da havlularınızın emiş özelliğine zarar verir.

YUMUŞATICI KULLANIMI

Deterjanda olduğu gibi yumuşatıcı kullanımında da havlularda kalıntılar kalabilir. Yumuşatıcıyı uygun oranda kullanarak havlularınızda kimyasal birikmesini engelleyebilirsiniz. Alternatif olarak sirke kullanmayı deneyebilirsiniz. Makinenizin yumuşatıcı kısmına yumuşatıcı yerine beyaz sirke ekleyin. Havlularınız yumuşacık olacaktır.

ASKIYA YANLIŞ ŞEKİLDE ASMAK

Havluları yıkadıktan sonra askıya asarken katmanlı şekilde asmak, havluda kıvrım oluşumuna neden olur. Yıkadığınız havluyu doğrusal şekilde havlu çubuğuna asın. Bu şekilde deforme olmayacak ve ömrü uzayacaktır.

SIK YIKAMA YAPMAK

Havluları sık sık yıkamak onların ömrünü kısaltır. Havluyu çok az kullanımla hemen kirli sepetine atmak yerine kirlendiğine emin olduktan sonra kirlilerin arasına atmak onun ömrünü uzatacaktır.

YANLIŞ KULLANIM

Havluyla makyaj, masa, besin silmek ve havluyu uygun olmayan zeminlerde kullanmak havluların ömrünü kısaltır. Bu yüzden havluyu sadece kullanım amacına uygun şekilde kullanmalısınız.

YÜKSEK ISIDA YIKAMA YAPMAK

Havluları yüksek ısıda yıkamak havluların deforme olmasına neden olur. Havlularınızın canlı görünümünü kaybetmemesi ve daha uzun ömürlü olması için ılık suda yıkama yapın.

Önerilen Haberler