Hem Vizesiz Hem de Pasaportsuz Sadece Kimliğiniz ile Gidebileceğiniz Ülkeler

Hem Vizesiz Hem de Pasaportsuz Sadece Kimliğiniz ile Gidebileceğiniz Ülkeler

Yurt dışına çıkmak isteyenlerin en büyük problemlerinden birisi de istisnasız pasaport ve vize işlemlerinin uzunluğu ve zorluğudur. Üstelik bu belgelerin belli bir maliyeti vardır. Hayal edilen sadece kimlikle ülkeye giriş yapmak ise bu ülkelerde hayal değil…

Masrafsız ve uğraşmadan bir seyahat isteyenler için vizesiz ve pasaportsuz seyahat imkanı oldukça caziptir. İşte, sadece kimlikle giriş yapabileceğiniz ülkeler...

UKRAYNA

Karadeniz'in eğlence merkezi Ukrayna, zaten en bilindik vizesiz gezebileceğimiz ülkeler arasındaydı. 2017 yılından itibaren ise Ukrayna için pasaport dahi almanıza gerek yok. Kimlikle giriş yapabildiğiniz Ukrayna'da 90 güne kadar kalabilirsiniz. Ancak kimliğinizin yeni olan çipli kimlikler olması gerektiğini sakın unutmayın.

GÜRCİSTAN

Sınır komşumuz Gürcistan, Türkiye'den çok fazla turist alıyor. Bu durumu yaratan sebeplerden biri vizesiz girişi olmasıdır. Ancak Gürcistan'a seyahatin bir diğer güzel yanı pasaporta dahi gerek duyulmaması olacaktır. Sadece yeni edindiğiniz çipli kimlik kartları ile transit geçiş yapmak Gürcistan'ın keyfini çıkartmanız için yeterli.

KIBRIS

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, balayı ve yurt dışında seyahat için ilk tercih edilen yerlerden birisidir. Üstelik ilk defa yurt dışına çıkacaklar için de tavsiye edilir. Pasaport ve vizenin istenmediği, sadece çipli kimlik kartları ile geçiş yaptığınız Kıbrıs, Akdeniz iklimini size masrafsız ve rahat bir şekilde yaşatacak. Ama uyarı olarak Kıbrıs'taki levhalara dikkat etmeniz gerektiği ve bu kimlik girişinin sadece Kuzey Kıbrıs'ta geçerli olduğunu söyleyelim.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.