Her gün 4 badem yerseniz ne olur?

Her gün 4 badem yerseniz ne olur?

Kuruyemiş atıştırmalarına kim hayır diyebilir ki? Hepsi ayrı bir lezzetli ve faydalı ama badem diğerlerinden biraz daha farklı.

Her gün 4 adet badem tükettiğinizde vücudunuza önemli etkiler gösteriyor. Sadece 4 badem tüketerek bademin inanılmaz etkilerinden faydalanabilirsiniz.

KOLESTEROL DÜŞER

Badem, kötü kolesterolün düşürülmesine yardım eder.Ağrıyan baca, saç beyazlaması ve alt göz kapaklarında seyirme gibi şikayetleriniz varsa kötü kolesterolünüz var demektir. Bu durumda tüketeceğiniz badem sayısını biraz daha artırabilir, ilave badem alabilirsiniz.

SAÇLARI CANLANDIRIR

Saçın ihtiyaç duyduğu tüm vitaminler bademde vardır. Çinko ve magnezyum içeren badem bu yönü ile saçların uzamasını sağlar. E vitamini de saçları güçlendirir. Badem, B vitamini ile saçlara canlılık verir.

KALP HASTALIKLARINDAN KORUR

Antioksidan ve doymamış yağ içeren badem, magnezyum ve bakır gibi içerikleri sayesinde kalp rahatsızlıklarına karşı koruma sağlar.

CİLDİ PÜRÜZSÜZLEŞTİRİR

Badem, manganez içeriği sayesinde kolojen üretimini destekler. E vitamini ile yaşlanma belirtileri ile savaşan badem, ciltteki kırışıkları azaltır.

KİLO VERMEYE YARDIM EDER

Yapılan araştırmalar bademin metabolizmanın normalleşmesini sağladığını ve vitamin içerikleri ile kilo vermeye yardım etiğini ortaya koymuştur.

Önerilen Haberler