Her Gün Bir Avuç Pikan Cevizi Yerseniz Ne Olur?

Her Gün Bir Avuç Pikan Cevizi Yerseniz Ne Olur?

Sağlıklı beslenmeyi dönemsel bir diyet olarak değil de bir yaşam biçim olarak sürdürenlerin ömrü uzuyor, vücudu sıhhat buluyor.

Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan kuruyemişler, besleyici özellikleri ile zengin alternatifler sunuyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de vitamin deposu özelliği ile pikan cevizidir.

HER GÜN BİR AVUÇ PİKAN CEVİZİ HAFIZAYI GÜÇLENDİRİYOR

Pikan cevizi yoğun zihinsel faaliyetlerde bulunanlar için ideal bir besindir. Sınav dönemindeki öğrenciler ve yoğun iş temposunda çalışanlar, her gün bir avuç pikan cevizi yiyerek performanslarını koruyabilirler. Pikan cevizi tüketimi konsantrasyonu artırarak zihinsel faaliyetlere yardım eder. Fiziksel ve ruhsal stresi azaltır. Pikan cevizinin bileşenleri beyni koruyucu etki gösterir. Beynin mekanizmal bölgelerinin işleyişine yardım eden pikan cevizinden günde bir avuç tüketilerek faydalanabilirsiniz.

TAM BİR ANTİOKSİDAN DEPOSU

Pikan cevizi yüksek oranda besleyici öğeler içerir. E, C ve A vitaminleri yanında kalsiyum, fosfor, magnezyum, çinko ve potasyum gibi önemli mineraller barındırır. B6, B5, B3, B2 ve B1 gibi kompleks vitaminler içeren pikan cevizi E vitamini içeriği ile kalp krizi vediyabet riskini azaltır.

Önerilen Haberler