Her Kadının Yaşadığı Maskara Sorunlarına Kolay Çözümler

Her Kadının Yaşadığı Maskara Sorunlarına Kolay Çözümler

Makyaj rutinimizde maskaralar kilit parça. Makyajı tamamlamak için kullanılan ürünlerin birçoğunda olduğu gibi maskara da bazı sorunlar yaşatabiliyor.

Maskaranız kirpiklerinizde topak topak duruyorsa, maskara sürdükten sonra temiz bir fırçayla kirpiklerinizi tarayın. Bu şekilde hem topaklardan kurtulacak hem de kirpiklerinizitek tek ayırabileceksiniz. Ancak bu işlemi yapmak için acele edin ki maskaranız kurumasın.

İlk aldığınızda sıvı formda olan maskaraların kıvamı zamanla katılaşır ve sürülmesi zorlaşır. Katılaşan maskaranızı sıcak su dolu bir kabın içinde birkaç dakika bekletin, maskaranın kıvamının yumuşadığını göreceksiniz.

Kurumuş ve bitmeye yüz tutmuş maskaranızı bir süre daha kullanmak istiyorsanız içine az miktarda lens suyu dökün ve çalkalayın. Bu yöntemle maskaranızı fazladan birkaç kez daha kullanabilirsiniz.

Maskara sürerken sürekli etrafa bulaşıyorsa bir de tersten uygulamayı deneyin. Maskaranızı önce alt kirpiklerinize sürün ve kurumasını bekleyin. Sonrasında üst kirpiklerinizi boyayın. Önce üst kirpiklere sürerseniz, alta geçtiğinizde gözlerinizi açtığınız için boyanın etrafa bulaşma riski çok olur.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.