Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnaklara oje sürmenin bir sanat haline geldiği şu günlerde uzun ve güçlü tırnaklar, güzelliğin önemli ölçülerinden biri oldu.

Kişisel bakımda önemli bir nokta olan tırnak bakımı, sadece temizlik ve görünüm ile değil, hızlı uzamasıyla da sağlanır. Doğal ve pratik yöntemlerle güçlü ve uzun tırnaklara sahip olabilir; tırnaklarınızı ojelerle sanatsal görünüme kavuşturabilirsiniz.

Beyaz sirke: Beyaz sirke uygulamasından önce ellerinizi E vitamini içerikli sabun ile yıkayın. Elinizin girebileceği bir kaseye beyaz sirke doldurun. Elinizi de sadece tırnaklarınız girecek kadar sirkeye batırın. Elinizi çıkarın. Sabun ile elinizi yıkadıktan sonra ölü derileri temizleyin. Bu uygulamayı 2 haftada bir yapmanız yeterlidir.

Zeytinyağı: Zeytinyağı, tırnaklarınızda uzatma ve nemlendirme işlevi görmektedir. Gece yatmadan önce bir kaseye saf zeytin yağını koyun. Parmaklarınızı zeytinyağına batırarak tırnaklarınıza yaklaşık 5 dakika masaj yapın. Elinizi durulamadan pamuk eldiven takıp yatın. Sabah kalkınca aynı uygulamayı yine yapın. Sonra elinizi yıkayıp durulayın. Tırnaklarınızın kısa sürede istediğiniz uzunluğa geldiğini göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı: Ilık su içine iki tatlı kaşığı Hindistan cevizi yazı ekleyin. Parmaklarınızı karışımın içinde 5 dakika bekletin. Sonra durulayın.

Kırk kilit otu: 3 su bardağı kaynayan suyun içine bir çay kaşığı kırk kilit otunu atın.4-5 damla limon damlattıktan sonra karışımı ocaktan alın, soğumaya bırakın. Elinizi soğuyan karışıma batırıp 20 dakika bekletin. Tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamayı haftada 3 defa yapabilirsiniz.

Isırgan otu: 2 su bardağı suyun içinde 4 su bardağı kuru ısırgan otunu kaynatın. Sonra karışımı soğumaya alın. Hazırladığınız karışımı masaj yaparak elinize sürün.

Sürdükten sonra 15 dakika bekletin ve durulayın.

Limon: 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Sonra karışımı hafifçe ısıtın. Karışımı tırnaklarınıza sürün. Uygulamayı 10 dakika boyunca yapın. Sonra elinizi yıkayın ve durulayın.

Önerilen Haberler