Hurma Yoğurt Diyeti ile 1 Haftada 4 Kilo

Hurma Yoğurt Diyeti ile 1 Haftada 4 Kilo

Hurma yoğurt diyeti son zamanların en çok aranan popüler diyetleri arasında yer alıyor. Hurma yoğurt diyeti aynı zamanda hurma süt diyeti olarak da biliniyor. Kilolarınızı hızlı bir şekilde kaybetmek istiyorsanız size vereceğimiz hurma yoğurt diyetinden faydalanabilirsiniz. İşte en çok aranan hurma yoğurt diyeti:Hurma yoğurt diyeti son zamanların en çok aranan popüler diyet listeleri arasında yer alıyor. Hurma yoğurt diyetini uygulayanlar 1 haftada 4 kilo verebildiklerini iddia ediyorlar. Hurma yoğurt diyetine aynı zamanda halk arasında hurma süt diyeti de denebiliyor.  Bunun söylenmesinin neden, hurma yoğurt diyetinde süt içeceğinin de ön planda olmasından kaynaklanıyor. Hurma diyeti 7 gün boyunca hiç ara vermeden yapılıyor. Hurma diyetinin amacı 1 haftada 4 kilo verdirmeyi amaçlıyor.  Ancak diyetin sonunda verebileceğiniz kilolar metabolizma hızına gör, 4 ile 7 kilo arasında değişebiliyor. Yaz mevsiminin kendini iyiden iyiye göstermeye başladığı şu günlerde, popüler diyet listeleri arayışına girildi. Son dönemlerde internet ortamında en çok aranan diyetlerden biride hurma yoğurt diyeti, diğer ismiyle de hurma süt diyeti…Hurma yoğurt diyet programını uygulayarak 4 veya 7 kilo verebilirsiniz. İşte kısa süre içinde hızla kilo vermenizi sağlayacak hurma yoğurt diyeti listesi.Kahvaltı: Bir bardak süt / süt / yoğurt ile 7 hurma

Öğle yemeği: Bir bardak süt / süt / yoğurt ile 7 hurma

Akşam yemeği: Bir bardak süt / süt / yoğurt ile 7 hurma

Ya da saatlerce süren yemekleriyle aynı miktarda süt ve yoğurt / yoğurt bölümü olabilir.

2. gün

Kahvaltı: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 5 tane hurma

Aperatif: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 3 tane hurma

Öğle yemeği: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 5 hurma

Aperatif: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 3 tarih

Akşam yemeği: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 5 tane hurma

Hurma yoğurt diyeti yaparken nelere dikkat edilmelidir?

1-    Günde 2 ila 3 litre su içmelisiniz.

2-  Çay, kahve veya bitki çayları içebilirsiniz, ancak şeker eklememeniz gerekir.

3-    Diyeti 3 veya 7 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

Hurma yoğurt diyeti faydaları

1-  Hurma yağ ve şekerler, kalsiyum, demir ve A vitaminleri içerir.

Süt ise, Protein, A vitamini, B6, B12, C ve asitler gibi 18 temel gıda maddesi içermektedir.

2-   Hurmalar ayrıca protein bakımından da zengindir. Proteinler sindirmek için zordur ve kalın bağırsaktan geçiş süresi uzar, bu da uzun bir süre boyunca kendinizi tam anlamıyla tok hissetmenizi sağlar. Dahası, proteinler ayrıca kasların inşa edilmesine ve onarılmasına da yardımcı olabilir.

3-  Hurma kan üretimi için gerekli olan iyi bir demir kaynağı olduğundan bağışıklığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca vitaminler, mineraller, diyet lifi ve protein ile yüklüdür.

4- Hurmalar sadece alerjik reaksiyonları azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sizi mevsimsel alerjilere karşı korur.

5-  Kabızlığı Önler

Hurma yoğurt diyeti aynı zamanda diyet yaparken yaşadığınız kabızlık sorununu da gidermektedir. kabızlık çekiyorsanız hurmanın ve yoğurdun bağırsak çalıştırıcı özelliğinden faydalanaıp, bu diyet programını uygulayabilirsiniz.

6- Kalbinizi Koruyun

Hurma yoğurt diyeti, LDL kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olan birçok farklı mineral içerir ve böylece bu diyet ideal bir kalp koruyucu diyet olmaya adaydır.

Hurma yoğurt diyeti zararlı mı?

Hurma yoğurt diyeti sadece süt, hurma ve yoğurt içerdiği için bazı önemli vitamin ve minerallerden yoksundur. Bu nedenlerden dolayı sık ve uzun süreli uygulanması önerilmez. 

Her zaman olduğu gibi, herhangi bir diyet programını uygulamadan önce bir beslenme uzmanına danışmayı unutmayın.

Önerilen Haberler