Huzur rotası: Sakin şehirler

Huzur rotası: Sakin şehirler

Heyecan ve adrenalininizi bir kenara bırakıp biraz sakinlik istiyorsanız rotanızı zamanı durduran sakin şehirlere çevirebilirsiniz.

Sakin şehirlerin huzurlu ortamında rahat nefes almak ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız yurt içi ve yurt dışı sakin rotaları tercih edebilirsiniz. İşte ruhunuz dinlendirecek zamanı durduran özel destinasyonlar…

MUDURNU / BURSA

Zamanın durduğu şehirlerden olan Mudurnu, doğal ve sakin yapısı ile ziyaretçilerine huzur veriyor. Köklü bir geçmişi olan şehir önemli tarihi olaylara sahne olmuştur. Doğal alanları ve açık hava müzesi görünümü ile huzurlu anlar yaşatıyor.

İTALYA / ORVIETO

Büyüleyici manzaraları ile kartpostalları zamanın ötesinde bir görünüme sahip olan Orvieto, el değmemiş güzellikleri ve sakin ortamı ile ruhunuzu dinlendirecek.

İZMİR /SEFERİHİSAR

Huzur dolu şehir Seferihisar, doğal güzellikleri ve otantikyapısı ile ziyaretçilerine huzur dolu anlar yaşatıyor. Daracık sokaklarında keyifli yürüyüşler yapacağınız Seferihisar'da beyaz ve butik otellerde konaklayabilir, kendinizi Ege'nin sakinliğine bırakabilirsiniz.

İSPANYA / BEGUR

Doğal hayat ve plaj odaklı bir konsept sunan Begur, özel bir sayfiye merkezidir. Kristal mavi suları ile ünlü olan rota, önemli rotalara yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlıyor.

SAKARYA / TARAKLI

Tarihi evleri ve eşsiz doğası ile kendine özgü yapısı olan Taraklı, iki tepe arasında kendine has yapısı ile dikkat çekiyor. han, hamam, cami ve anıt ağaçlar ile özel bir dokusu olan Taraklı'da sakinliği ve huzuru doyasıya yaşayacaksınız.

İSVİÇRE / MENDRISIO

Her mevsim bir başka manzara sunan Menndrisio, yaz ayarlında serin mağaraları ve göl kenarları ile ziyaretçilerini dinlendirirken kış mevsiminde ise Alpler manzaraları ile büyüleyici anlar yaşatıyor.

ABD / SEBASTOPOL

1800'lü yıllarda elma ve erik bahçelerinin yer aldığı bir alan olan Sebastopol, zamanla kültür ve sanat merkezi haline geldi. 8 bin nüfuslu kasaba, bugünlerde üzüm yetiştiriciliği ile öne çıkan bir özelliğe sahiptir.

AVUSTURYA / HARTBERG

7 bin Nüfuslu küçük bir kasaba olan Hartberg, cennet doğası ve tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülüyor.

PORTEKİZ / TAVIRA

Otantik yapısı ile özel bir Portekiz kasabası olan Tavira, dolambaçlı sokakları ve sentez yapısı ile ziyaretçilerini bekliyor.

HOLLANDA / VIANEN

Hollanda'nun Utrecht eyaletinde bulunan Vianen, birkaç günlük inziva için ideal bir adrestir. Şehir surları ve doğal manzaralar umduğunuzdan çok daha fazlasını sunacak.

GÜNEY AFRİKA / SEDGEFIELD

Gizli bir hazine olan Sedgefield, bitkilerle kaplı gölleri ve kum tepeleri eşsiz manzaralar sunuyor. El değmemiş plajlar ve farklı spor aktiviteleri imkanları burayı daha da özel bir rota haline getiriyor.

Önerilen Haberler