Huzur Veren 10 Dakikalık Meditasyon

Huzur Veren 10 Dakikalık Meditasyon

Nefes odaklı meditasyonla depresyon ve anksiyete semptomlarını iyileştirmeye katkıda bulunabilirsiniz. Meditasyonun insan ilişkilerini geliştirme ve empati duygusunu arttırma etkisi olduğu biliniyor.

10 DAKİKALIK MEDİTASYON

·Sessiz bir alanda rahat bir oturuş pozisyonunda oturun. Meditasyona başlamak için hazır olun. Huzur ve sevgi dolu 10 dakikanızı bölecek şeyleri ortadan kaldırın.

·Meditasyona başladığınızda kendinizi iyi hissettirecek düşüncelere yoğunlaşın. Merhamet duygusu ile kendi özelliklerinizi, takdire layık yönlerinizi ve gurur duyduğunuz anları düşünün.

·Sonra kendiniz için olumlu dilekler dileyin. İhtiyacınız olan şeylere odaklanın. Sağlığınızı, mutluluğunuzu ve iş hayatınızı gözden geçirip eksik yönlerinizi belirleyin vekonularda isteklerde bulunun. Kalbinizden geçen hangi ifadenin anlamlı olduğunu keşfedin. Kalbinizden gelen anlamlı ifadeleri içinizden birkaç defa tekrarlayın.

·Kendinize karşı takındığınız olumlu tavrı dışarıya aktarmanın zamanı geldi. Pozitifliği hissettiğiniz zaman onu dışarıya aktarma zamanı gelmiş demektir. Kendiniz için dilediğiniz iyi dilekleri, aklınıza getirdiğiniz sevdiğiniz bir kişiye yöneltin. Sevginin paylaşarak çoğaldığını ve sevgiyi paylaşmanın diğer mutlulukları beraberinde getirdiğini unutmayın.

·Meditasyonla artırdığınız duyguların farkına varın. Öz sevgiyle başladığınız meditasyonu başkalarına yönelterek şefkat, nezaket ve bağlılık duygularınızı geliştirdiniz.

Önerilen Haberler