İç çamaşırı ütülenir mi?

İç çamaşırı ütülenir mi?

İç çamaşırlarınızın sağlığınızı tehdit etmemesi için onları hijyenik şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. İç çamaşırlarınızda hijyeni sağlayacak en önemli uygulamalardan biri de onları ütüleyerek giymektir.

Vücudunuza direkt temas eden iç çamaşırlarının sağlığınıza tehdit oluşturmaması için onları ütüleyerek etkili bir tedbir alabilirsiniz. Ütünün ısısına maruz kalan iç çamaşırındaki mikroplar yok olacağı için bu yöntem sizi birçok sağlık sorunundan korumayı sağlar.

YIKANSA DA MİKROPLAR KALABİLİR

İç çamaşırınızı ne kadar yıkamış olsanız da bir şekilde üzerinde mikroplar barınıyor olabilir. Mikropların ısıya karşı dayanıksız olması onlardan kurtulmak için ütüyü kullanmanızı gerektiriyor. Bu uygulama ile mantar ve benzeri cilt hastalıklarından korunmuş olacaksınız.

PRATİK ÇÖZÜM

İç çamaşırlarınızdaki muhtemel mikropların size zarar vermemesi için onları giymeden önce ütülemeniz yeterli olacaktır. Böyle iç çamaşırlarınızı hijyenik şeklide gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz.

Not: İç çamaşırlarınızın tarzı ne olursa olsun türü pamuklu olmalıdır. İç çamaşırlarınızın bedeninize uygun olmasına dikkat edin. Çok sıkan çamaşırları tercih etmeyin.

Önerilen Haberler