İkonik kaşlarıyla bilinen ünlüler

İkonik kaşlarıyla bilinen ünlüler

Kaşlar yüzümüzün şeklini bakışlarımızı ve tavrımızı büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden kaşların yüz tipine göre düzenlenmesi, görünüş açısından oldukça önemlidir. Durum böyle olunca zaman içerisinde televizyonun tanınmış simaları dönemin güzellik anlayışına göre kaş yapılarını değiştirdiler.

Türk sinemasında ve televizyonlarında efsaneleşmiş kaş yapılarıyla öne çıkan kadın ve erkekleri sizler için derledik.

ADİLE NAŞİT

Hiç şüphesiz ki gülen gözlerinin ardındaki en önemli detay ince biçimli kaşları. Türk sinemasının en önemli isimlerinden birisi olan Adile Naşit kaşlarıyla da hafızalara yer edinmişti.

EBRU GÜNDEŞ

Bir dönemin efsane kaşlarından Ebru Gündeş, tam bir fenomen olmuştu. İnce alınmış kalkık kaşlar o dönem kadınların vazgeçilmeziydi. Öyle ki hala ince kaşlı birine 'Ebru Gündeş gibi kaşlar' diyebiliyoruz.

ZEYNEP TUNUSLU

Modacı Zeynep Tunuslu, magazinlerde var olmayı pek tercih etmese de farklı çizgisi hep sevildi ve konuşuldu. Kalın ve sert hatlı kaşları ise moda dünyasında olduğu gibi farklı duruşunu gözler önüne seriyor.

BEREN SAAT

Belki de son dönemin en beğenilen kaş türlerinden birisi. Rol aldığı her yapım da fırtına gibi esen güzel oyuncu, özellikle Aşk-ı Memnu dönemi kullandığı makyaj tarzı ile bir fenomen olmuştu. Kaşları da doğal kaş modasını başlatır cinstendi.

GÜLŞEN BUBİKOĞLU

Türk sinemasının en güzel kadınlarından birisi olan Gülşen Bubikoğlu sadece kendinde olan çok farklı ama bir o kadar da güzel kavisli kaşlarıyla yaşadığı dönemin güzellik sembollerindendi.

Önerilen Haberler