İlişkilerde en sık yaşanan 5 kavga sebebi

İlişkilerde en sık yaşanan 5 kavga sebebi

Sadece mutsuz çiftlerin kavga ettiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü mutlu çiftler de kavga ediyor. Bazı kavgaların nedenleri ise hep aynı.

Eşinizle sık kavga ettiğinizi düşünüyorsanız, çiftlerin en sık kavga ettiği nedenleri öğrenince durumunuzun çok da kötü olmadığını anlayacaksınız. En sık kavga çıkaran nedenleri bilirseniz "ufak sıyrıklarla" tartışmalardan kurtulabilirsiniz.

1.ALIŞVERİŞTE SORUN ÇIKIYOR

İlişkilerde en sık yaşanan kavga nedenlerinden biri alışveriştir. Alacağınız ürünlerin rengi, fiyatı ve özellikleri eşsiz birer kavga nedenidir. Bu konuda dikkatli olduğunuzda listeyi önceden belirleyip bilinçli bir alışveriş yaptığınızda eşinizle yaşayacağınız olası bir kavgayı engellemiş olacaksınız.

2.BÜTÇE KONULARI

Çiftler arasında tartışma çıkaran konulardan biri de bütçe konusudur. Pahalı bir elbiseye fazla para harcamak ya da ileriye dönük planlar yaparken ayrılığa düşmek kavgalara neden olan sebeplerden biridir. Bütçenizi reel olarak ortaya koyup bütçe doğrultusunda harcamalar ve planlar yapmak kavga yaşama sıklığınızı oldukça azaltacak.

3.ARKADAŞLARA ZAMAN AYIRMAK

Sosyal çevrenizden soyutlanmak doğru değil. Her zaman eşinizin arkadaşlarıyla takılmak sizi bunaltabilir. Kendi arkadaşlarınızla aktiviteler yaparak hoş vakitler geçirebilirsiniz. Eşlerin birbirlerine karşı bu konuda saygı göstermesi kavga yaşama konusunda daha sakin bir çift olmalarını sağlayacaktır.

4.GEÇMİŞE TAKILIP KALMAYIN

Geçmişe takılıp kalmak, hiçbir sorununuzu çözmeyecek; tam aksine yeni yeni sorunlara neden olacaktır. Çiftlerin en çok tartıştığı konulardan eski sevgililer, sonu gelmez kavgalara neden olabilecek bir konudur. O yüzden geçmişi bir kenara bırakıp ileriye odaklanmak en iyisi olacaktır.

5.ÖZEL GÜNLERİ ABARTMAYIN

Çiftler için bazı günler özeldir. Özel günlerin unutulması ya da çok sayıda özel gün belirleyip bu günlerin eksiksiz kutlanmasını istemek ilişkiyi takvime hapsetmek olacaktır. Özel günleri kutlamak güzel bir detaydır ancak bu konuyu abartmak ve takıntı haline getirmek zaman zaman sorunlara neden olabilir.

Önerilen Haberler